Trwa ładowanie...

15 sierpnia. Defilada wojskowa została odwołana - co z pozostałymi obchodami święta?

Mimo setnej rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej wojskowa defilada w Warszawie 15 sierpnia została odwołana. Czy pozostałe atrakcje zaplanowane w dniu Święta Wojska Polskiego się odbędą?

15 sierpnia. Defilada wojskowa została odwołana - co z pozostałymi obchodami święta?Źródło: PAP
dlpid2s
dlpid2s

15 sierpnia. Defilada wojskowa została odwołana - co z pozostałymi obchodami święta?

Powołując się na wytyczne sanitarne Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało się przełożyć defiladę wojskową dla zachowania bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Pozostałe przygotowywane przez MON uroczystości mają się jednak odbyć zgodnie z planem.

Koronawirus. Łukasz Szumowski: transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona

"Bitwa Warszawska 1920 - polskie zwycięstwo dla wolności Europy". Pod tym hasłem odbywają się tegoroczne obchody święta. Każdego roku podczas rocznicy organizowana jest huczna parada, w której udział biorą m.in. żołnierze Wojska Polskiego. Wówczas ulica miast przejeżdżają czołgi i pojazdy opancerzone, a na niebie można zobaczyć śmigłowce i samoloty Sił Powietrznych.

dlpid2s

15 sierpnia. Defilada wojskowa została odwołana - co z pozostałymi obchodami święta?

W sierpniu 2020 r. uroczystości upamiętniające setną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej zaplanowane zostały w wielu miejscach w Polsce.

15 sierpnia. Jak będą wyglądały obchody w Warszawie?

  • 9.30 - Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski, Ossów;
  • 12.00 - Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Warszawa;

Ponadto w w Muzeum Wojska Polskiego od 13 sierpnia otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Czas chwały". Z kolei wystawę pod hasłem "Do broni. Rok 1920 na plakatach, afiszach i drukach ulotnych” można już obejrzeć w Internecie, pobrać pliki i samodzielnie wydrukować ze strony Centralnej Biblioteki Wojskowej;

dlpid2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlpid2s