Trwa ładowanie...
ditqf3v

180 nowych miejsc pracy może powstać dzięki hali, którą wybuduje ARP w Radomiu

Miasto Radom sprzedało Agencji Rozwoju Przemysłu cztery działki znajdujące się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. ARP zamierza wybudować tam halę przemysłową. W ocenie władz miasta, dzięki tej inwestycji może powstać około 180 nowych miejsc pracy.

Share
ditqf3v

Podpisany w środę akt notarialny dotyczy sprzedaży czterech działek położonych o łącznej powierzchnia 5,2 ha. Teren został sprzedany za ponad 3,8 mln zł.

Jak poinformował radomski magistrat Agencja Rozwoju Przemysłu, planuje w tym miejscu wybudować nowoczesną halę produkcyjną pod potrzeby firm zamierzających prowadzić tu swoją działalność. "Będzie to dla nich znaczące ułatwienie. Szacujemy, że w efekcie powstanie około 180 nowych miejsc pracy" - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jak podkreślił, budowa hali produkcyjnej na radomskich Wośnikach to nie pierwszy efekt współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która zarządza specjalną strefą ekonomiczną. "Obecnie buduje m.in. halę produkcyjną dla Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii, która już w styczniu ma zostać oddana do użytku" - zaznaczył prezydent.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 7,7 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 26 tys. nowych miejsc pracy. Po Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1743 ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

ditqf3v

Podziel się opinią

Share
ditqf3v
ditqf3v