Trwa ładowanie...

200 osób znajdzie pracę w Lidlu. Tym razem nie na kasie

W Kałuszynie powstaje 10. centrum dystrybucyjne Lidla. Wiecha oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego budynku zawiśnie 6 września. Otwarcie zaplanowano na I kwartał 2019 roku.

Share
200 osób znajdzie pracę w Lidlu. Tym razem nie na kasie
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Lidl
d476znl

- Magazyn w Kałuszynie pozwoli na rozwój sieci we wschodniej części kraju. Nowa infrastruktura logistyczna Lidla wesprze zaopatrzenie sklepów zlokalizowanych na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska. - Centrum dystrybucyjne w Kałuszynie obejmie swoim zasięgiem przede wszystkim sklepy zlokalizowane w Warszawie i jej najbliższej okolicy.

W nowym centrum Lidla w Kałuszynie pracę znajdzie około 220 osób. Pracownicy zatrudnieni będą na stanowiskach związanych z obszarem przyjęcia towaru, komisjonowaniem, wysyłką towaru i utylizacją oraz na stanowiskach administracyjnych i kierowniczych. Część stanowisk jest już obsadzona, na część rekrutacje trwają.

d476znl

Lidl wszystkich nowych pracowników przeszkoli, dlatego, jak zapewnia, „wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe są ważne, ale firma jest również otwarta na osoby stawiające pierwsze kroki w danym obszarze, gotowe do podjęcia nowych wyzwań”. Firma szuka ludzi do pracy w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin.

Zobacz także: Prezes Fakro: Wynagrodzenia co roku mogą wzrastać nawet o 10 proc.

Nowa inwestycja w Kałuszynie będzie największa w Polsce spośród wszystkich obiektów magazynowych Lidl. Jednocześnie jest to pierwszy tego typu obiekt w portfolio Lidl w Europie i w USA. Ma to być dwukondygnacyjny magazyn modularny. Parter hali ma powierzchnię użytkową ponad 43 000 m2, z kolei piętro to ponad 14 000 m2, w tym 2300 m2 przeznaczono na część administracyjną.

Podczas realizacji projektu zwrócono na rozwiązania ekologiczne – budynek ma techniczne możliwości wdrożone na etapie projektowania i realizacji umożliwiające ubieganie się o certyfikat LEED.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d476znl

Podziel się opinią

Share
d476znl
d476znl