Trwa ładowanie...
d4c39r3

500 mln USD zainwestuje w Polsce Polimeni International

26.9.Sopot (PAP) - Amerykański deweloper Polimeni International
(PI) w ciągu kilku najbliższych lat zainwestuje w Polsce 500 mln
USD w budowę centrów handlowych i...

Share
d4c39r3

26.9.Sopot (PAP) - Amerykański deweloper Polimeni International (PI) w ciągu kilku najbliższych lat zainwestuje w Polsce 500 mln USD w budowę centrów handlowych i apartamentowców.

Prezes firmy Vincent Polimeni powiedział PAP, że do tej pory koncern w naszym kraju zainwestował już 250 mln dolarów.

W czwartek w Juracie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego z planowanych obiektów apartamentowych.

d4c39r3

Wiceprezes PI Karol Kalicki poinformował, że w przyszłym roku firma zaprezentuje ofertę budowy kilkuset apartamentów w Pucku na powierzchni 3,5 hektara. Inwestycje w nieruchomości nadmorskie rozpoczynają nowy kierunek rozwoju PI w Polsce.

Do tej pory amerykański deweloper koncentrował się na budowie i zarządzaniu centrów handlowych. Od 2002 r. otworzył centra w Koninie, Gnieźnie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie realizuje galerie handlowe m.in. w Częstochowie, Słupsku, w Rumi i Jastrzębiu Zdroju. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym PI zainwestował.

PI powstało w 1983 r. w USA. Firma, założona przez Vincenta Polimeni, działa na rynku nieruchomości handlowych, usługowych, rekreacyjno-rozrywkowych i przemysłowych.(PAP)

bls/ pad/ mag/ jtt/

d4c39r3

Podziel się opinią

Share
d4c39r3
d4c39r3