Trwa ładowanie...
ycipk-2i1hgp

500+ razy dwa. Sprawdź, które miasta wypłacają podwójne świadczenie

Oprócz 500 złotych od państwa, niektóre miasta wypłacają swoim mieszkańcom dodatkowe pieniądze. Są to m.in. Łomża, Kraków czy Wadowice. Tu można liczyć na podwójne, a nawet potrójne świadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektóre samorządy oprócz państwowego 500 złotych wypłacają swoim mieszkańcom dodatkowe pieniądze
Niektóre samorządy oprócz państwowego 500 złotych wypłacają swoim mieszkańcom dodatkowe pieniądze (East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)
ycipk-2i1hgp

Jak informuje poniedziałkowy "Super Express", niektóre samorządy chcą dodatkowo docenić wszystkie rodziny.

W jaki sposób? Do państwowego świadczenia 500+ dokładają jeszcze swoje pieniądze. I tak zamienia się ono w 1000, a gdzieniegdzie nawet w 1500+.

Niestety w przypadku "miejskiego" 500+ często kończy się tylko na jednorazowym świadczeniu. Tak jest na przykład w Łomży, gdzie rodzice otrzymają 500 złotych w formie becikowego, tuż po narodzeniu dziecka.

ycipk-2i1hgp

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Warunek jest jeden - rodzice muszą mieszkać w gminie przynajmniej przez rok przed narodzinami potomka. Kryterium dochodowego nie ma, pieniądze otrzymują wszyscy.

ycipk-2i1hgp

- Od początku mojej prezydentury wspieram rodziny. Oprócz becikowego czy wyprawki dla noworodka, to również działania w innych sferach - mówi serwisowi portalsamorządowy.pl prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W Krakowie natomiast takie świadczenie jest dwukrotnie wyższe i wynosi 1000 złotych. W tym przypadku jednak obowiązuje kryterium dochodowe.

Z kolei w Wadowicach kryterium dochodowego nie ma, ale i świadczenie jest mniejsze, bo wynosi tyle, co w Łomży - 500 złotych.

ycipk-2i1hgp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2i1hgp

ycipk-2i1hgp
ycipk-2i1hgp