Trwa ładowanie...

800 mln dolarów w jeden dzień! Rekord wszech czasów pobity!

Piąta odsłona gry Grand Theft Auto pobiła rekord wszech czasów. W ciągu dwudziestu czterech godzin jej sprzedaż przyniosła 800 mln dolarów przychodów. To najlepszy wynik w historii rozrywki multimedialnej.

Share
800 mln dolarów w jeden dzień! Rekord wszech czasów pobity!Źródło: TakeTwo / mat.pras.
diihc8i

W Polsce gra również pobiła rekord. W ciągu 1 doby z półek sklepowych zniknęło rekordowe 60 tys. egzemplarzy.

Analitycy szacują, że 800 mln dolarów przychodów ze sprzedaży przekłada się na 13-14 mln sprzedanych sztuk. Gra zadebiutowała na konsolach Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox 360 17 września. Wersja podstawowa gry kosztowała na zachodzie 60 dolarów. W Polsce ceny zaczynały się od 200 zł.

- Ostatni wielki tytuł z serii Grand Theft Auto sprzedał się w liczbie 13 mln egzemplarzy w ciągu pierwszego roku. GTA V zrobiło to w jeden dzień - mówi Daniel Ernst, analityk w Hudson Square Research. Szacuje, że koszt produkcji wyniósł około 200-250 mln dolarów. To także rekordowa suma wydana na produkcję gry.

diihc8i

Zdaniem eksperta do marca 2014 roku może zostać sprzedanych nawet 23 mln sztuk tego tytułu. Tylko gry z serii "Call of Duty" oraz gry Nintendo z serii "Mario" potrafią sprzedać się liczbie ponad 20 mln sztuk w ciągu roku.

Poprzedni rekord premierowej sprzedaży wyniósł 500 mln dolarów i należał właśnie do zeszłorocznego Call of Duty: Black Ops II.

Akcje Take-Two, producenta gry, zamknęły się wczoraj na poziomie 17,20 dolarów po wzroście o 1,2 proc. Ich wartość zwiększyła się o 12 proc. od lipca, kiedy to firma podwyższyła swoje prognozy finansowe na rok fiskalny 2014, a graczy na całym świecie ogarnęło niespotykane dotąd szaleństwo związane z premierą tego tytułu.

diihc8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diihc8i
diihc8i