Trwa ładowanie...
d3c3zg6
10-06-2016 15:30

Abadon reorganizuje działalność, przejmie kilka spółek Murapolu

Warszawa, 10.06.2016 (ISBnews) - Abadon Real Estate (d. Variant), który należy w 100% do Murapolu, zakończył dotychczasową działalność operacyjną w branży chemicznej oraz części samochodowych i rozpoczął działania przygotowawcze w zakresie nabycia - w szczególności poprzez relokację z poziomu Murapol S.A. - udziałów i akcji podmiotów zależnych Murapolu: Cross-Bud, Murapol Architects Drive, Partner i sekcji biznesowych skupionych bezpośrednio w Murapol S.A., które skorelowane są z nowym zakresem aktywności emitenta, podał Abadon. W kolejnych etapach rozwoju Abadon Real Estate skoncentruje się m.in. na rozbudowie sieci sprzedażowej i bazy operacyjnej we wszystkich miastach zamieszkałych przez więcej niż 250 tys. osób oraz w wybranych miastach zamieszkałych przez ponad 100 tys. osób.

d3c3zg6
d3c3zg6

"W związku z powyższym procesem w początkowym okresie funkcjonowania Grupy Kapitałowej Abadon Real Estate S.A. w ramach nowego modelu biznesowego podstawowe grono jej kontrahentów stanowić będą podmioty wchodzące w skład holdingu Murapol S.A., co związane jest z kontynuacją realizacji przez wskazane wyżej podmioty i sekcje biznesowe dotychczasowych projektów. W 2015 roku wskazane powyżej podmioty i sekcje biznesowe zaangażowane były we wdrażane dla podmiotów wchodzących w skład holdingu Murapol S.A. projektów dotyczących 112 obiektów o łącznej powierzchni PUM/GLA wynoszącej 275 tys. m2. Strategia rozwoju emitenta zakłada jednak również wzrost udziału zleceń realizowanych dla podmiotów nie powiązanych z grupą kapitałową Murapol S.A., ze szczególnym uwzględnieniem zleceń realizowanych dla zewnętrznych inwestorów finansowych oraz wzrostu ekspozycji na sektor nieruchomości komercyjnych" - czytamy w komunikacie.
W początkowym okresie realizacja powyższych celów oparta zostanie na segmentach operacyjnych, których łączna oferta obejmować będzie pełen cykl inwestycyjny od fazy koncepcyjnej, poprzez fazę realizacji, po fazę wyjścia z inwestycji. W ramach powyższych segmentów wyróżnione zostały:
- usługi fazy wstępnej obejmujące w szczególności: analizę rynku, wycenę aktywów, audyt nieruchomości, akwizycję nieruchomości, projektowanie, procedowanie oraz budżetowanie i optymalizację projektów;
- usługi fazy zasadniczej obejmujące w szczególności: generalne wykonawstwo, dostarczanie materiałów budowlanych i wykończeniowych, kontraktację, centralne zakupy, obsługę inwestycji, koordynację najemców, dozory wewnętrzne, kontrolę jakości, obsługę odbiorów i przekazań oraz obsługę reklamacji;
- usługi fazy końcowej obejmujące w szczególności: facility management, marketing, sprzedaż lokali mieszkalnych, wynajem lokali mieszkalnych, komercjalizację lokali biurowych i handlowych oraz sprzedaż nieruchomości, podano również.

W kolejnych etapach rozwoju Abadon Real Estate skoncentruje się ponadto na rozbudowie sieci sprzedażowej i bazy operacyjnej we wszystkich miastach zamieszkałych przez więcej niż 250 tys. osób oraz w wybranych miastach zamieszkałych przez ponad 100 tys. osób, a także na włączeniu do modelu biznesowego i struktur grupy segmentu wykonawczego obejmującego realizację kluczowych prac budowlanych.

"Rozbudowane wewnętrzne kompetencje operacyjne w połączeniu ze wsparciem kapitałowym z poziomu holdingu Murapol S.A. pozwolą ponadto Abadon Real Estate S.A. (poza realizacją bazowych usług) na kompleksową obsługę projektów deweloperskich kwalifikowanych do kategorii distressed asset. Dzięki możliwości zapewnienia klientom pomostowego wsparcia finansowego w postaci mezzanine financing oraz w połączeniu z możliwością realizacji inwestycji w ramach programu partnerskiego przy współudziale Murapol S.A., Abadon Real Estate S.A. będzie posiadał zdolność do kooperacji z kontrahentami nie dysponującymi poziomem środków finansowych wystarczających na samodzielną realizację lub dokończenie projektu" - podsumowano w komunikacie.

W kwietniu br. Murapol nabył 5 752 380 akcji spółki Variant S.A., stanowiących 100% kapitału zakładowego, za 37,74 mln zł. Planował przebranżowienie spółki i ukierunkowanie jej działalności na kompleksową obsługę, bezpośrednio lub pośrednio, procesów inwestycyjnych w przedsięwzięciach nieruchomościowych.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)

d3c3zg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3zg6