Trwa ładowanie...
d41ixmz

ABC Data powinna mieć w '14 trzycyfrową EBITDA, MCI nie spieszy się ze sprzedażą

12.11. Warszawa (PAP) - ABC Data powinna wypracować w 2014 r. trzycyfrową (w mln zł) EBITDA - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management,...

Share
d41ixmz

12.11. Warszawa (PAP) - ABC Data powinna wypracować w 2014 r. trzycyfrową (w mln zł) EBITDA - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management, który jest największym akcjonariuszem spółki. Z wypowiedzi Czechowicza wynika, że MCI nie spieszy się z wyjściem z akcjonariatu dystrybutora IT.

"ABC Data powinna mieć trzycyfrową EBITDA. Trudno sobie wyobrazić, aby nie miała trzycyfrowej EBITDA w 2014 r." - powiedział Czechowicz.

Prognoza ABC Data na 2013 r. zakłada wypracowanie 80,2 mln zł zysku EBITDA oraz 4,83 mld zł przychodów.

ZWZ ABC Data w czerwcu podjęło uchwałę ws. podpisania umowy z doradcą finansowym, który ma dokonać analizy strategicznych opcji dalszego rozwoju spółki oraz, gdy będzie to uzasadnione, transakcji pozyskania inwestora strategicznego dla spółki. Pozyskanie nowego inwestora może umożliwić spółce: dostęp do know-how, systemów, technologii, dostęp do nowych rynków, dostęp do nowych dostawców oraz powstanie nowych synergii.

d41ixmz

Ostatnio prezes ABC Data Norbert Biedrzycki na konferencji ostrożnie wypowiadał się na temat możliwości szybkiego pozyskania inwestora dla spółki.

Także z wypowiedzi Czechowicza wynika, że proces pozyskania inwestora nie musi się szybko sfinalizować.

"Obecnie nie za bardzo widzimy coś, co by nas motywowało do sprzedaży ABC Data" - powiedział.

Przypomniał, że w przypadku sprzedaży akcji ABC Data przed końcem 2014 r., MCI poniosłoby dodatkowe koszty związane z rozliczeniami z poprzednim właścicielem.

d41ixmz

Do końca 2014 r. Arthur Holding GmbH jest uprawniony do otrzymania określonej procentowo wartości wpływów ze sprzedaży akcji ABC Data posiadanych przez podmioty w grupie kapitałowej MCI pod warunkiem przekroczenia w takiej sprzedaży ceny akcji równej 2,61 zł. Obecny kurs akcji spółki na GPW to 4,52 zł.

Czechowicz poinformował też, że w perspektywie dwóch lat MCI oczekuje, że rozpozna ponad 200 mln zł zysku na ABC Data.(PAP)

gsu/ ana/

d41ixmz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ixmz
d41ixmz