Trwa ładowanie...
d29eokk
25-03-2016 09:29

Abris przejął większościowy udział Industrial Division z branży kolejowej

Warszawa, 25.03.2016 (ISBnews) - Abris Capital Partners został większościowym udziałowcem we wrocławskiej spółce Industrial Division, działającej na rynku transportu kolejowego, poinformował fundusz private equity. 

Share
d29eokk

"Inwestując w Industrial Division, kontynuujemy naszą misję wspierania polskich przedsiębiorców. W wypadku tego podmiotu, nasz najwyższy szacunek wzbudziła skuteczność w konkurowaniu z dużymi zagranicznymi operatorami. Sukces ten jest wypadkową doskonałego zrozumienia rynku, umiejętnego zaangażowania najnowszych technologii i ciężkiej pracy założycieli spółki" - powiedział senior partner Paweł Gieryński, cytowany w komunikacie.

Dzięki współpracy z ACP, Industrial Division zwiększy skalę swojego działania na rynkach, na których aktualnie jest obecna, ale także zaoferuje swoje usługi dla przewoźników pasażerskich, podano również.

"Spółka będzie oferowała swoim klientom pojazdy kolejowe wraz z usługami dodatkowymi. Kompleksowe zarządzanie obsługą i serwisem, a także nadzór nad niezbędnymi modernizacjami pozwolą przewoźnikom skupić się na rozwoju swojej głównej działalności" - czytamy w komunikacie.

"Znaczna część lokomotyw w Polsce może wkrótce wymagać wymiany lub modernizacji. ID, ze względu na niszę, w której działa, doświadczenie zarządzających, unikatowość oferty oraz pozyskane właśnie współfinansowanie, jest w stanie dobrze wykorzystać tę sytuację" - powiedział partner Wojciech Łukawski, również cytowany w komunikacie.

Abris Capital Partners jest niezależną firmą zarządzającą funduszami private equity. Skupia się na możliwościach, jakie dają przedsiębiorstwa średniej wielkości w głównych państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Horyzont inwestycji funduszu jest długoterminowy i wynosi średnio 3-5 lat. Do największych polskich inwestycji Abrisu należą m.in. Prime Car Management (Masterlease) czy Alumetal.

d29eokk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29eokk
d29eokk