Trwa ładowanie...
d45zrby

ABW ws. konferencji dot. ustawy o ochronie informacji niejawnych (komunikat)

...

d45zrby
d45zrby

30.06. Warszawa - Zespół Prasowy ABW informuje:

W dniach 28-30 czerwca 2011 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyły się dwie ogólnopolskie konferencje pt: "Właściwe zarządzanie obiegiem informacji niejawnych", skierowane do przedstawicieli administracji rządowej oraz przedstawicieli przedsiębiorstw. Przedsięwzięcie zorganizowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przy współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach projektu pt: "Wdrożenie strategii szkoleniowej", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na pierwszą konferencję (28-29.06.11 r.) zostali zaproszeni m.in. ministrowie, szefowie służb specjalnych, komendanci Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej. W drugiej konferencji (30.06.11 r.) udział wzięli przedstawiciele spółek o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa.

Konferencja została zorganizowana w związku z wejściem w życie nowej ustawy o ochronie informacji niejawnych, która obowiązuje od 2 stycznia 2011 r. Wdrażanie nowych systemowych rozwiązań wymaga jednolitej wykładni w zakresie stosowania przepisów przez podmioty zobligowane do przestrzegania przepisów ustawy. Celem konferencji jest jej zaprezentowanie.

d45zrby

W ocenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, sprawującej obok Służby Kontrwywiadu Wojskowego nadzór nad funkcjonowaniem systemu ochrony informacji niejawnych, w naszym kraju koniecznie jest upowszechnianie zasad bezpiecznego postępowania z informacjami niejawnymi. Uświadamianie odbiorcom takich informacji o spoczywających na niech obowiązkach jest elementem bezpieczeństwa tak samo ważnym jak weryfikacja rękojmi zachowania tajemnicy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d45zrby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45zrby