Trwa ładowanie...
d4mycwa

Acron nabędzie wszystkie akcje ZA Tarnów, na które zostały dokonane zapisy w ramach wezwania (opis)

17.07. Warszawa (PAP) - Acron zdecydował się nabyć wszystkie akcje ZA Tarnów, na które zostały dokonane zapisy, pomimo nieziszczenia się warunków skuteczności wezwania -...

d4mycwa
d4mycwa

17.07. Warszawa (PAP) - Acron zdecydował się nabyć wszystkie akcje ZA Tarnów, na które zostały dokonane zapisy, pomimo nieziszczenia się warunków skuteczności wezwania - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

"Wzywający wyjaśnia, że do dnia 16 lipca 2012 r. włącznie nie otrzymał w sprawie planowanej koncentracji żadnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak również nie upłynął do tego dnia ustawowy termin na wydanie decyzji. Nie złożono również zapisów na sprzedaż akcji, w liczbie odpowiadającej minimalnemu progowi wskazanemu w treści wezwania (41.550.037 akcji - PAP)" - napisano w komunikacie.

Skuteczność wezwania wymagała łącznego spełnienia powyższych dwóch warunków.

Dokładne wyniki wezwania zostaną opublikowane w najbliższy czwartek, po rozliczeniu transakcji.

d4mycwa

"Wraz z rozliczeniem transakcji, zostaniemy mniejszościowym akcjonariuszem Azotów Tarnów. Tak jak wielokrotnie deklarowaliśmy popieramy kierunki rozwoju całej Grupy zaprezentowane przez Zarząd w długoterminowej strategii rozwoju i jesteśmy gotowi czynnie uczestniczyć w jej realizacji. Jesteśmy przekonani, że współpraca grupy Azoty Tarnów i Acronu może przynieść wiele korzyści biznesowych. W szczególności deklarujemy chęć współpracy operacyjnej w zakresie dostaw surowców oraz dostęp do naszej rozwiniętej infrastruktury logistycznej. Będziemy również wspierać działania Skarbu Państwa i innych akcjonariuszy zmierzające do zwiększenia wartości grupy Azoty Tarnów - powiedział cytowany w komunikacie prasowym wiceprezes Acronu, Vladimir Kantor.

W niedzielnym komunikacie Acron informował, że finalna decyzja odnośnie rozliczenia wezwania oraz zakupu akcji Tarnowa będzie podjęta w oparciu o analizę liczby akcji, na które zostały złożone zapisy.

Z kolei w piątek podnosząc cenę w wezwaniu na Tarnów Acron podał, że rozliczenie wezwania i objęcie akcji możliwe będzie tylko w przypadku, gdy zniknie ryzyko rozwodnienia kapitału zakładowego spółki.

ZA Tarnów w piątek wezwały do sprzedaży 6.116.800 akcji ZA Puławy po 110 zł za akcję. W wezwaniu podano, że w przypadku jego dojścia do skutku Tarnów planuje zaoferować akcjonariuszom Puław akcje nowej emisji, w wyniku, czego będzie mógł zwiększyć udział w akcjonariacie Puław do 100 proc. głosów na WZ. Warunkiem dojścia wezwania do skutku jest złożenie przez inwestorów zapisów na wszystkie akcje objęte wezwaniem.

W sobotę NWZ ZA Tarnów upoważniło zarząd do emisji akcji o łącznej wartości nominalnej do 240.432.915 zł. Akcje będą mogły być zaoferowane z wyłączeniem prawa poboru, wyłącznie akcjonariuszom spółki Zakłady Azotowe Puławy w zamian za akcje ZAP, w taki sposób, że parytet wymiany wyniesie 2,5 akcji Tarnowa za 1 akcję Puław.(PAP)

mto/ osz/

d4mycwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mycwa