Trwa ładowanie...

Adamek: musimy walczyć o miejsca pracy

Musimy walczyć o miejsca pracy, bez tego Polska się wyludni - uważa startujący
z pierwszego miejsca śląskiej listy Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego bokser Tomasz
Adamek.

Share
Adamek: musimy walczyć o miejsca pracy
Źródło: PAP/Andrzej Grygiel
d4g8lfh

"Prowadzę intensywną kampanię i oglądam Polskę. Brak pracy to największy problem - widzę młodych ludzi, którzy nie mają co robić i piją najtańszy alkohol. Inni mi mówią, że się boją założyć rodzinę, bo nie będą mieli z czego utrzymać żony i dzieci. Z wiosek i miast, które odwiedzam, wyjechało za granicę bardzo dużo ludzi. Jeśli nie zapewnimy im pracy na miejscu, Polska się wyludni, zostaną tylko starsi ludzie" - powiedział w piątek PAP Adamek.

Za priorytet uznał utrzymanie miejsc pracy w górnictwie i przemyśle motoryzacyjnym. "Musimy walczyć o nasz przemysł i godne warunki pracy, pracownicy nie mogą być wyzyskiwani" - zaznaczył.

d4g8lfh

Podczas długiego majowego weekendu sportowiec prowadzi intensywną kampanię na Śląsku. W czwartek biegał w Parku Śląskim w Chorzowie, w piątek w Tychach spotkał się z matkami niepełnosprawnych dzieci i odwiedził szkołę kick-bokserską. Po obiedzie ma być w ośrodku rekreacyjnym nad Jeziorem Paprocany, wziąć udział w mszy świętej w intencji powstańców śląskich, gawędzie historycznej i wieczornym spotkaniu z mieszkańcami miasta.

"Nie jestem wcale zmęczony, w porównaniu z treningiem bokserskim to nie jest żadne obciążenie. Kondycja na pewno się jednak przydaje. Nie siedzę w gabinecie, wyszedłem do ludzi. To są dla mnie ciekawe spotkania" - powiedział.

Tomasz Adamek, który debiutuje w polityce, zmierzy się w wyborach do Parlamentu Europejskiego m.in. ze startującym z pierwszego miejsca na śląskiej liście Platformy Obywatelskiej Jerzym Buzkiem, liderem listy SLD-UP Adamem Gierkiem, pierwszym na liście koalicji Europa Plus Twój Ruch Kazimierzem Kutzem oraz Markiem Migalskim (Polska Razem).

(AS)

d4g8lfh

Podziel się opinią

Share
d4g8lfh
d4g8lfh