Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg

Agora jest potencjalnie zainteresowana zwiększeniem udziału w Stopklatce

Warszawa, 18.02.2016 (ISBnews) - Agora może rozważyć zwiększenie udziału w projekcie Stopklatka, jeśli Kino Polska TV zdecyduje się na sprzedaż, poinformował prezes Agory Bartosz Hojka. Cel osiągnięcia rentowności projektu został przesunięty na 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

"Jeżeli byłaby taka sposobność, to jesteśmy zainteresowani zwiększeniem udziału w tym projekcie" - powiedział Hojka podczas konferencji prasowej, odnosząc się do ogłoszonego w styczniu przeglądu opcji strategicznych przez Kino Polska.

Obecnie Agora posiada 41,14% akcji spółki Stopklatka, podczas gdy Kino Polska TV jest właścicielem 41,04% akcji.

Prezes poinformował także, że, ponieważ w 2015 r. nie udało się osiągnąć rentowności projektu Stopklatka, cel ten został przesunięty na 2016 r.

div54lg

"W 2015 roku nie udało się przekroczyć progu rentowności, a główna przyczyna to kurs dolara, w którym kupujemy większości contentu. Cel rentowności przesuwa się nam na rok 2016" - powiedział.

Dodał, że grupa jest "bardzo blisko realizacji tego celu".

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej - oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

(ISBnews)

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg