Trwa ładowanie...
d2q5pe7
d2q5pe7

Agro Brusno sprzedaje grunty rolne na ok. 3,2 tys. ha w zachodniej Polsce

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Agro Brusno podpisała umowę sprzedaży gruntów rolnych o łącznej powierzchni ok. 3,2 tys. ha, zlokalizowanych w kilku gminach w województwie zachodniopomorskim, w okolicach Połczyna - Zdroju, podała firma JLL, doradzająca przy transakcji. Strona kupująca oraz wartości transakcji są poufne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2q5pe7

"Transakcja sprzedaży 3,2 tys. ha czyli 32 mln m2 odpowiadających powierzchni ok. 4 500 boisk piłkarskich lub stołecznej dzielnicy Mokotów jest prawdopodobnie historycznie największą transakcją, której przedmiotem są grunty rolne niezgromadzone przez Agencję Nieruchomości Rolnych" - powiedział dyrektor działu obsługi gruntów inwestycyjnych JLL Daniel Puchalski, cytowany w komunikacie.

Zakup ten potwierdza zainteresowanie dużymi terenami rolnymi na terenie Polski, podkreślono również.

"Zbliża się 1 maja 2016 r. od kiedy to obywatele państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii będą mogli kupować grunty rolne bez potrzeby uzyskania zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na takich samych zasadach jak obywatele Polski. Oznacza to, że w najbliższych latach możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania działkami rolnymi o dużym areale, zarówno ze strony rodzimych, jak i zagranicznych inwestorów" - dodał Puchalski.

d2q5pe7

W jego ocenie, zależy jednak zwrócić uwagę, że Senat rozpatruje aktualnie projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego wprowadzającej, między innymi, nowe zasady reglamentacji obrotu nieruchomościami tego typu.

"Uchwalony przez Sejm 25 czerwca projekt miałby docelowo zastąpić obecną ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego i wprowadzić zmiany w innych aktach prawnych mających zastosowanie w tym obszarze rynku" - dodał dyrektor JLL.

"Rosnące zainteresowanie gruntami rolnymi, w połączeniu z ograniczoną podażą dużych działek może prowadzić do dalszego wzrostu cen w tym segmencie rynku. Nadal jednak będą to znacząco niższe kwoty niż w Europie Zachodniej, co przyczyni się do większej aktywności inwestorów zagranicznych poszukujących gruntów rolnych na terenie Polski" - podsumowano w informacji.

(ISBnews)

d2q5pe7

Podziel się opinią

Share
d2q5pe7
d2q5pe7