Trwa ładowanie...
d3hkz6o

Agro Brusno sprzedaje grunty rolne na ok. 3,2 tys. ha w zachodniej Polsce

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Agro Brusno podpisała umowę sprzedaży gruntów rolnych o łącznej powierzchni ok. 3,2 tys. ha, zlokalizowanych w kilku gminach w województwie zachodniopomorskim, w okolicach Połczyna - Zdroju, podała firma JLL, doradzająca przy transakcji. Strona kupująca oraz wartości transakcji są poufne.

Share
d3hkz6o

"Transakcja sprzedaży 3,2 tys. ha czyli 32 mln m2 odpowiadających powierzchni ok. 4 500 boisk piłkarskich lub stołecznej dzielnicy Mokotów jest prawdopodobnie historycznie największą transakcją, której przedmiotem są grunty rolne niezgromadzone przez Agencję Nieruchomości Rolnych" - powiedział dyrektor działu obsługi gruntów inwestycyjnych JLL Daniel Puchalski, cytowany w komunikacie.

Zakup ten potwierdza zainteresowanie dużymi terenami rolnymi na terenie Polski, podkreślono również.

"Zbliża się 1 maja 2016 r. od kiedy to obywatele państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii będą mogli kupować grunty rolne bez potrzeby uzyskania zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na takich samych zasadach jak obywatele Polski. Oznacza to, że w najbliższych latach możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania działkami rolnymi o dużym areale, zarówno ze strony rodzimych, jak i zagranicznych inwestorów" - dodał Puchalski.

d3hkz6o

W jego ocenie, zależy jednak zwrócić uwagę, że Senat rozpatruje aktualnie projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego wprowadzającej, między innymi, nowe zasady reglamentacji obrotu nieruchomościami tego typu.

"Uchwalony przez Sejm 25 czerwca projekt miałby docelowo zastąpić obecną ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego i wprowadzić zmiany w innych aktach prawnych mających zastosowanie w tym obszarze rynku" - dodał dyrektor JLL.

"Rosnące zainteresowanie gruntami rolnymi, w połączeniu z ograniczoną podażą dużych działek może prowadzić do dalszego wzrostu cen w tym segmencie rynku. Nadal jednak będą to znacząco niższe kwoty niż w Europie Zachodniej, co przyczyni się do większej aktywności inwestorów zagranicznych poszukujących gruntów rolnych na terenie Polski" - podsumowano w informacji.

(ISBnews)

d3hkz6o

Podziel się opinią

Share
d3hkz6o
d3hkz6o