Trwa ładowanie...
d34aew2
d34aew2

Air Serbia otwiera połączenie z Warszawy do Belgradu

Linia lotnicza Air Serbia uruchamia z dniem 29 maja br. loty między Warszawą a Belgradem. Połączenie to wraca po 15-letniej przerwie. Rejsy będą realizowane codziennie.
Share
d34aew2

Loty na trasie Warszawa - Belgrad mają blisko 70-letnią historię. Pierwsze połączenie uruchomione zostało w 1947 r. przez Jugosłowiańskie Linie Lotnicze JAT Airways (które były historycznym poprzednikiem Air Serbii). Linia ta latała regularnie do Warszawy do roku 1992, a później także w okresie 1998-99. Po przerwie połączenie do Belgradu znów zostanie uruchomione pod koniec maja br.

"To połączenie między dwiema stolicami będzie miało ogromne znaczenie dla osób podróżujących zarówno w celach służbowych, jak i w celach wypoczynkowych. Mam także nadzieję, że połączenie to będzie wsparciem dalszej współpracy naszych krajów w takich dziedzinach jak: ekonomia, sport i kultura" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor generalny Air Serbii Dane Kordić,

Zgodnie z rozkładem, odloty z Warszawy będą się odbywały w godzinach porannych we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, a w godzinach wieczornych w poniedziałki, środy i soboty. Przyloty z Belgradu będą poranne we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, a wieczorne w poniedziałki, środy, soboty.

d34aew2

Linia podkreśla, że pasażerowie będą mogli przesiadać się na lotnisku w Belgradzie i polecieć do 24 innych miejsc obsługiwanych przez serbskiego przewoźnika, m.in.: Abu Zabi, Larnaki, Istambułu, Aten, Te Awiwu, Warny, Sarajewa, Podgoricy i Skopje.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. W 2013 r. na lotnisku odprawiono ponad 10,6 mln pasażerów. Z portu można polecieć latem do 87 portów na czterech kontynentach.

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2