Trwa ładowanie...

Akcja zwrotu odsetek w Niderlandach. Klienci ING otrzymają odszkodowanie

Odsetki od kredytów - oczywiście te, które się nie należały - do zwrotu. Holenderski bank ING tym samym zwróci klientom łącznie 180 mln euro. Na ten sam ruch zdecydował się wcześniej Rabobank, który jest największym bankiem Niderlandów, a także ABN Amro.

 Niderlandzki ING zwróci klientom 180 mln euro Niderlandzki ING zwróci klientom 180 mln euro Źródło: East News, fot: Damian Klamka
d1ye2q1
d1ye2q1

Bank ING podjął decyzję o zwrocie części środków po skardze złożonej do Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid). W styczniu Kifid orzekł, że banki pobierały zbyt wysokie odsetki od kredytów.

To pozwoliło Stowarzyszeniu Konsumentów na wystąpienie do największych banków Holandii z roszczeniem rekompensaty nadpłaconych kwot. Dziennik "De Telegraaf" określił odsetki pobierane wcześniej przez banki jako "lichwiarskie".

Pierwszym bankiem, który zgodził się na wypłatę odszkodowań był Rabobank, który poinformował o tym w sierpniu. Kolejnym, który zdecydował się na taki krok, był ABN Amro. Nastąpiło to w ubiegłym miesiącu. Państwowy bank przeznaczył na ten 250 mln euro.

Wyłączenia fotowoltaiki. Jest reakcja NFOŚiGW

Nie wiadomo, jaką kwotę zabezpieczył w celu zadośćuczynienia klientom Rabobank.

d1ye2q1

Z informacji ING wynika, że klienci, których to dotyczy, otrzymają odszkodowanie najpóźniej do końca przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ye2q1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ye2q1