Trwa ładowanie...
d3l2kk5

Akcjonariusze DM IDM zgodzili się na emisję akcji oraz podporządkowanych obligacji zamiennych

19.09. Warszawa (PAP) - Walne Zgromadzenie Domu Maklerskiego IDM zatwierdziło emisję akcji dla pracowników spółki oraz emisję obligacji podporządkowanych o wartości do 50 mln zł...

Share
d3l2kk5

19.09. Warszawa (PAP) - Walne Zgromadzenie Domu Maklerskiego IDM zatwierdziło emisję akcji dla pracowników spółki oraz emisję obligacji podporządkowanych o wartości do 50 mln zł zamiennych na akcje - wynika z uchwał DM IDM z wtorkowego walnego.

Emisja do 21.817.680 akcji serii J będzie skierowana do kluczowych pracowników spółki, którzy kupili akcje nabyte przez DM IDM w ramach skupu akcji własnych. Akcje sprzedane zostały przez spółkę pod koniec 2010 r. po cenie 2,10 zł i objęte są dwuletnim okresem ograniczenia zbywalności. Zarząd DM IDM uzasadniał potrzebę emisji znaczną przeceną akcji DM IDM z ostatnich miesięcy, na którą pracownicy nie mogli zareagować z powodu lock-upu.

Kurs akcji spółki spadł od początku lipca z około 1,70 zł do 0,26 zł obecnie, po tym jak jeden z banków obniżył wartość akcji spółki jako zabezpieczenia kredytowego. Wcześniej sentyment inwestorów do spółki pogorszył się w wyniku poważnych problemów kilku spółek, w które DM IDM inwestował.

Cena emisyjna jednej akcji serii J została ustalona na 0,10 zł i jest równa wartości nominalnej papierów DM IDM.

d3l2kk5

Akcjonariusze spółki zdecydowali również o emisji pięcioletnich obligacji podporządkowanych o wartości do 50 mln zł, zamiennych na akcje. Emisja obligacji ma zostać przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy spółki.

"Minimalną cenę zamiany obligacji na akcje ustala się w taki sposób, aby na każdy jeden złoty wartości nominalnej obligacji przypadał najwyżej jeden złoty wartości nominalnej akcji" - podano w uchwale.

Środki z emisji papierów dłużnych mają pozwolić spółce na spłatę bieżącego zadłużenia, a przez to zmianę struktury zobowiązań z krótkoterminowych na długoterminowe oraz odbudowę bazy kapitałowej i dalsze prowadzenie działalności inwestycyjnej.(PAP)

kuc/ mto/

d3l2kk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l2kk5
d3l2kk5