Trwa ładowanie...
d16u1zv

Akcjonariusze JW Construction zgodzili się na emisję akcji z prawem poboru

09.04. Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie JW Construction zgodziło się na emisję do 40.554.960 akcji serii C z prawem poboru - poinformowała spółka w komunikacie...

Share
d16u1zv

09.04. Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie JW ConstructionJW Construction (Zobacz notowania spółki ») zgodziło się na emisję do 40.554.960 akcji serii C z prawem poboru - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Jeszcze w kwietniu zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF. Szacujemy, że ofertę moglibyśmy wówczas zamknąć na początku lipca" - powiedziała Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor Pionu Ekonomicznego JW Construction HoldingJW Construction Holding, cytowana w komunikacie.

Dzień prawa poboru akcji nowej emisji został ustalony na 4 czerwca 2014 roku.

d16u1zv

Główny akcjonariusz JW ConstructionJW Construction, Józef Wojciechowski, zapowiedział, że wykona wszystkie przysługujące mu prawa poboru.

"JW Construction HoldingJW Construction Holding (Zobacz notowania spółki ») potrzebuje impulsu, który pozwoli przyspieszyć realizację inwestycji, zwiększyć sprzedaż i generować dodatkową wartość dla akcjonariuszy" - powiedział Wojciechowski, cytowany w komunikacie.

Głównym celem emisji jest pozyskanie środków na realizację zaplanowanych przez spółkę inwestycji. W 2014 roku planuje rozpoczęcie budowy na własnych gruntach nowego osiedla przy ul. Berensona, II etapu budynków na Bliskiej Woli (obie w Warszawie), a także dwóch projektów w Gdyni: przy ul. Spokojnej i przy ul. Sochaczewskiej. Na uruchomienie czekają także kolejne inwestycje: następny etap Zielonej Doliny, osiedle Centrum II w Łodzi oraz projekt w Katowicach przy ul. Bałtyckiej.

Na zamknięciu środowej sesji za jedną akcję J.W. ConstructionJ.W. Construction płacono 3,39 zł. (PAP)

pr/

d16u1zv

Podziel się opinią

Share
d16u1zv
d16u1zv