Trwa ładowanie...
d1xmo79

Akcjonariusze Kerdos zdecydują 5 czerwca o emisji do 5,33 mln akcji na rozwój

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Kerdos Group zdecydują o emisji nie więcej niż 5,328 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 5 czerwca.

Share
d1xmo79

Emisja ma być realizowana w ramach subskrypcji prywatnej. Cena emisyjna akcji serii J zostanie ustalona przez zarząd, podano również.

"W opinii zarządu spółki pozbawienie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy (?) leży w interesie spółki, pozwalając na optymalne pozyskanie środków finansowych w ramach subskrypcji prywatnej. Dalszy rozwój spółki (oraz spółek zależnych od spółki, w szczególności spółki Dayli Polska) wymaga jej dokapitalizowania oraz pozyskania inwestorów. Konieczne jest zatem skierowanie oferty do inwestorów instytucjonalnych oraz osób fizycznych wybranych w drodze negocjacji, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jak podano, pozyskanie dodatkowego kapitału znacząco wspomoże realizację założonej strategii rozwoju, w szczególności finansowanie działalności bieżącej grupy.

d1xmo79

?Jednocześnie, zdaniem zarządu spółki, emisja akcji serii J jest obecnie najkorzystniejszym sposobem pozyskania kapitału, który pozwoli zintensyfikować dalszy rozwój spółki. W wyniku emisji akcji serii J podwyższeniu ulegnie poziom kapitałów własnych, warunkujących prawidłowy rozwój dpółki oraz umożliwiających realizację celów biznesowych spółki, co jednocześnie wpłynie korzystnie na strukturę bilansu spółki" - czytamy dalej.

Emisja stworzy ponadto możliwości rozwoju i zwiększania rentowności kapitału, podsumowano w uzasadnieniu.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu.

(ISBnews)

d1xmo79

Podziel się opinią

Share
d1xmo79
d1xmo79