Trwa ładowanie...
d1xhjh7
02-03-2016 07:47

Akcjonariusze Robyga uchwalili skup do 20% akcji własnych

Warszawa, 02.03.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Robyga upoważnili zarząd do skupu akcji własnych do 20% kapitału zakładowego przez Robyg i spółki zależne grupy. Maksymalna cena akcji w skupie nie przekroczy kwoty 2,2 zł za akcję, podała spółka.

d1xhjh7
d1xhjh7

"Decyzja akcjonariuszy nt. skupu akcji własnych nie będzie miała wpływu na zatwierdzoną przez radę nadzorczą politykę dywidendową za lata 2016-2017, która zakłada przeznaczenie 65-80% skonsolidowanego zysku netto grupy na wypłatę dywidendy" - czytamy w komunikacie.

"Uchwała podjęta podczas WZA ma mieć charakter jedynie defensywny - program zostanie uruchomiony tylko wtedy, gdy cena akcji nie będzie odzwierciedlać fundamentów spółki. Grupa Robyg zamierza kontynuować przyjętą strategię rozwoju i podejmować działania w celu zwiększenia skali działalności, optymalizacji finansowania oraz nieustannego rozszerzania dostępnego banku ziemi i portfolio produktowego. Spółka zakłada, że konsekwentna realizacja strategii rozwoju wpłynie na dobre wyniki sprzedażowe i finansowe w kolejnych kwartałach oraz utrzymanie silnej pozycji Grupy Robyg na rynku deweloperskim" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Robyg Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2014 r. spółka miała 409,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7