Trwa ładowanie...
d4l4wad

Akcjonariusze Robyga zdecydują 1 marca do skupie do 20% akcji

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Robyga zdecydują o programie skupu własnych akcji, stanowiących do 20% kapitału zakładowego, w celu ich dalszej odsprzedaży, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 1 marca.

Share
d4l4wad

"Spółka oraz spółki zależne mogą nabyć nie więcej niż 52 618 400,00 akcji stanowiących łącznie nie więcej niż 20% kapitału zakładowego, przy czym spółka może nabyć do 26 309 200,00 akcji stanowiących nie więcej niż 10% kapitału zakładowego spółki.Cena minimalna nabycia akcji nie może być niższa niż 1,50 zł za jedną akcję. Cena maksymalna nabycia akcji nie może być wyższa niż wyższa spośród następujących wartości: (i) 2,5 zł za jedną akcję albo (ii) średnia cena akcji w transakcjach w obrocie na rynku regulowanym z okresu trzech miesięcy przed dokonaniem zlecenia nabycia akcji w ramach programu" - czytamy w projekcie uchwały.

"Mając na uwadze rozproszony akcjonariat spółki oraz strategiczne cele spółki, zakładające dalszy rozwój i wzrost oraz umacnianie akcjonariatu, w tym poszukiwanie strategicznego inwestora, o czym spółka informowała raportami bieżącymi, nabycie akcji własnych celem ich odsprzedaży jest, zdaniem zarządu, uzasadnione. Nabycie akcji własnych zarząd postrzega jako jeden z elementów przygotowania się do podjęcia dalszych strategicznych działań w kierunku wzmocnienia akcjonariatu spółki. Jednocześnie, szczegóły upoważnienia do nabycia akcji własnych zostały określone w proponowanej uchwale wskazującej jednocześnie tak na ograniczenia ilościowe jak też w zakresie kształtowania ceny za akcje własne" - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2014 r. spółka miała 409,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad