Trwa ładowanie...
d4i7utv

Aktywa TFI wzrosły w sierpniu do 105,6 mld zł - Analizy Online

08.09. Warszawa (PAP) - Aktywa zgromadzone w TFI wzrosły w ostatnim miesiącu o 0,4 proc. i wyniosły na koniec sierpnia 105,6 mld zł - wynika z raportu Analiz Online i Izby...

d4i7utv
d4i7utv

08.09. Warszawa (PAP) - Aktywa zgromadzone w TFI wzrosły w ostatnim miesiącu o 0,4 proc. i wyniosły na koniec sierpnia 105,6 mld zł - wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

"Na koniec sierpnia aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych pozostały na poziomie zbliżonym do lipcowego. Wygląda więc na to, że mimo spadku głównego indeksu warszawskiego parkietu towarzystwom udało się utrzymać wartość powierzonych im środków. Stało się to głównie za sprawą dobrego miesiąca na rynku obligacji, które +uratowały+ łączny wynik z zarządzania, wypracowany przez zarządzających aktywami" - napisano w raporcie.

"Rynkowi sprzyjał również dodatni bilans wpłat i wypłat, szacowany przez Analizy Online na około 0,5 mld zł. Był to zatem szesnasty z kolei miesiąc, w którym TFI odnotowały pozytywny bilans przepływów. W sierpniu wartość aktywów wzrosła o 0,4 proc. (czyli 0,4 mld zł) do 105,61 mld zł" - dodano. (PAP)

jru/ jtt/

d4i7utv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i7utv