Trwa ładowanie...

Alarm! Nieświeże mięso w hurtowni

Kolejna afera żywieniowa! W dużej krakowskiej hurtowni Sanepid znalazł prawie 200 kg przeterminowanego mięsa. Pracownicy firmy nie potrafili wyjaśnić, dlaczego nieświeży towar leży w magazynach. Czy właśnie to zepsute mięso trafiało do sklepów? To trzeba jak najszybciej wyjaśnić!

Alarm! Nieświeże mięso w hurtowniŹródło: newspix.pl, fot: Sebastian Jankowski
d12n9ha
d12n9ha

Sprawa wyszła na jaw, gdy anonimowi pracownicy hurtowni przekazali Sanepidowi informację, że w hurtowni może dochodzić do fałszowania dat ważności mięsa. Według ich relacji zakład miał też przechowywać żywność w warunkach nie spełniających żadnych norm sanitarnych. Na zdjęciach i filmach przekazanych przez anonimowych pracowników widać jak mięso leży tuż obok sedesu, a pracownicy zmieniają daty ważności!

W hurtowni natychmiast pojawili się inspektorzy Sanepidu. W czasie kontroli w magazynach znaleziono 170 kg przeterminowanego, zamrożonego mięsa. Pracownicy firmy zapytani przez inspektorów, co dalej dzieje się z nieświeżym mięsem nie potrafili sensownie odpowiedzieć na pytanie. Nie mieli też żadnych dokumentów, które potwierdziłyby, że nieświeże mięso trafia do utylizacji.

Co zatem działo się z przeterminowanym towarem? Czy mięso trafiało na sklepowe półki? Tego wciąż nie wiadomo! Pewnym jest natomiast, że to nie pierwsza kontrola Sanepidu w krakowskiej hurtowni. W czasie poprzedniej inspekcji wyszło na jaw, że firma nie ma wdrożonego tak zwanego systemu HACCP. To właśnie dzięki niemu możemy mieć pewność, że żywność produkowana w zakładzie i wprowadzana do obrotu jest bezpieczna, bo zawiera wszelkie informacje o datach produkcji mięsa, jego producentach, składzie...

I choć od pierwszej kontroli minęło już kilka miesięcy, krakowska hurtownia do tej pory nie zastosowała się do zaleceń Sanepidu. A mięso i wędliny z tej hurtowni nadal trafiały do wielu krakowskich sklepów! Trzeba zatem jak najszybciej wyjaśnić, czy wśród tych produktów znajdowało się też stare mięso, dawno po dacie przydatności! Przedstawiciele firmy mówią zaś, że od lat dbają o jakość usług.

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha