Trwa ładowanie...

Allegro przeczyta twoją korespondencję. Będą kary za finalizowanie transakcji poza platformą

Allegro będzie kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami. Popularna platforma zakupowa przekonuje, że kończenie transakcji poza nią może być niebezpieczne i niekorzystne dla obu stron.

Allegro przeczyta twoją korespondencję. Będą kary za finalizowanie transakcji poza platformąŹródło: PAP
d3xoyha
d3xoyha

Od 22 lutego zmienił się regulamin Allegro. "Będziemy wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro. Wprowadzamy też w regulaminie zasadę, że jedną z sankcji za złamanie zakazu promocji sprzedaży poza Allegro będzie - po wcześniejszym upomnieniu - obniżenie pozycji ofert danego sprzedawcy w rankingu trafności, a w ostateczności blokada sprzedaży oraz konta" – napisał w oficjalnym komunikacie właściciel platformy.

Allegro doprecyzowało punkty, które wskazują, jakie działania promujące sprzedaż prowadzoną poza serwisem stanowią naruszenie zasad. W oparciu o styczniowe badania przekonuje, że niektórzy ze sprzedających namawiali klientów do dokonania zakupu poza Allegro, np. w innym sklepie internetowym.

Inni mieli promować sprzedaż poza Allegro przez wysyłanie ulotek reklamujących inne sklepy. Zdarzało się też sprzeczne z przepisami o ochronie danych osobowych dopisywanie klientów do marketingowych baz danych bez stosownej zgody.

Allegro chce pomóc sklepikarzom. Ci muszą zaryzykować:

Jak przekonuje Allegro, kończenie transakcji poza platformą może być niebezpieczne i niekorzystne dla obu stron.

d3xoyha

Klienci są chronieni np. przez Program Ochrony Kupujących, dzięki któremu mogą otrzymać do 10 tys. zł zwrotu za nieudane zakupy w Allegro. Dodatkowo klienci i sprzedający mogą liczyć na wsparcie i interwencje obsługi serwisu w dyskusjach oraz pełną ochronę danych osobowych. Bezpieczeństwo zapewnia też system płatności Allegro Finanse. W przypadku, gdy klienci zdecydują się na finalizację transakcji poza Allegro, narzędzia te są niedostępne.

Transakcja zakończona poza Allegro ma być także niekorzystna dla sprzedającego. Nie ma on bowiem możliwości otrzymania oceny podsumowującej zakup, na którą zwraca uwagę większość potencjalnych klientów w internecie.

Allegro oferuje też dostęp do 17 mln grupy klientów miesięcznie. Przekonuje też, że platforma nie pobiera opłat za wystawianie ofert w większości kategorii (a jedynie prowizję od zrealizowanych transakcji) oraz udostępnia efektywne narzędzia promocji - to unikatowe możliwości rozwoju biznesu, z których korzysta 100 tysięcy polskich firm handlujących w serwisie.

d3xoyha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3xoyha