Trwa ładowanie...
d1see4v
18-07-2014 10:41

Allen & Overy: Ożywienie na rynku fuzji i przejęć potrwa także w II poł. roku

Warszawa, 18.07.2014 (ISBnews) - Polski rynek fuzji i przejęć przeżył względne ożywienie w I półroczu 2014 r. i pozostał dominującym w Europie Środkowo-Wschodniej, choć nie odnotował spektakularnych transakcji, wynika z raportu M&A Index kancelarii Allen & Overy. Druga połowa roku powinna przynieść w Polsce kilka dużych transakcji i utrzymać tendencję wzrostową.

d1see4v
d1see4v

"Polski rynek fuzji i przejęć w pierwszym półroczu 2014 roku był względnie ożywiony, w stosunku do lat poprzednich. Chociaż nie zaobserwowaliśmy wielu spektakularnych transakcji rynkowych, byliśmy za to świadkami kilku interesujących średniej wielkości, włączając w to sprzedaż przez Orkla Foods jednej z jej spółek zależnych - Delecty - funduszom zarządzanym przez Innova oraz sprzedaż Ultimo przez Advent" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Allen & Overy podkreśla, że druga połowa roku, a szczególnie czwarty kwartał, powinna przynieść niektóre z długo oczekiwanych przez rynek dużych transakcji, na czele z rozpoczęciem przez Montagu i Ares Life Sciences procesu sprzedaży Euromedic oraz sprzedaży przez Advent American Heart of Poland.

"Polski rynek nadal pozostaje dominujący, jeśli chodzi o transakcje fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak w całym regionie, aktywność w tym zakresie widoczna w pierwszym i drugim kwartale tego roku charakteryzuje się tendencją wzrostową. Sektorami najbardziej przykuwającymi uwagę inwestorów są w Polsce: ochrona zdrowia, handel detaliczny oraz TMT. I chociaż potencjalni nabywcy są jeszcze dość nieśmiali w swoich działaniach, niewątpliwie powinniśmy w dobrym nastroju oczekiwać najbliższych miesięcy" - powiedział partner w polskim biurze Allen & Overy Jarosław Iwanicki, cytowany w komunikacie.

W ujęciu globalnym, wiodącą rolę w ożywieniu odegrały sektory TMT i life science. Transakcje w sektorze TMT nabrały tempa w pierwszej połowie bieżącego roku, o czym świadczy wzrost ich wartości o ponad 100% do kwoty 342 mld USD, przy 251 transakcjach. Druga dominująca siła na rynku, sektor life science, zanotował wzrost wartości transakcji do 198 mld USD, z czego 130,9 mld USD w samym tylko II kw. - są to poziomy najwyższe od I kw. 2009 r., podano również.

(ISBnews)

d1see4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1see4v