Trwa ładowanie...
d2ih3zn

Altus TFI złożył wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia TFI SKOK

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Altus TFI złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (TFI SKOK), podał urząd.

Share
d2ih3zn

"Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych S.A. z siedzibą w Sopocie planują dokonać koncentracji polegającej na połączeniu dwóch samodzielnych przedsiębiorców" - czytamy w komunikacie urzędu.

Według złożonego wniosku połączenie spółek nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej tj. TFI SKOK na spółkę przejmującą tj. Altus TFI, z jednoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego spółki przejmującej poprzez emisję nowych akcji, które spółka przejmująca wyda akcjonariuszom spółki przejmowanej (łączenie się przez przejęcie).

Wcześniej Altus TFI poinformował, że zarząd przygotował plan połączenia poprzez przejęcie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SKOK. Wartość przejmowanej spółki, która zarządza blisko 1 mld zł aktywów wyceniono na 15 mln zł. Jej akcjonariusze otrzymają akcje Altus TFI nowej emisji serii G, które następnie zostaną odkupione przez Altus TFI i umorzone. Dzięki transakcji aktywa netto zarządzane przez spółkę (razem z asset management) wzrosną do 7,58 mld zł.

d2ih3zn

Plan połączenia wymaga zatwierdzenia przez akcjonariuszy na NWZ obu firm oraz zgody UOKiK i Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzięki przejęciu TFI SKOK aktywa zarządzanych przez Altus TFI funduszy zwiększą się o 27% - do ponad 4,5 mld zł, co z razem z aktywami w asset management daje kwotę 7,58 mld zł.

TFI SKOK prowadzi działalność w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi od 21 lipca 2004 r. Na koniec grudnia 2014 r. wartość zarządzanych aktywów netto wynosiła 965,37 mln zł. Aktualnie firma ma w ofercie 8 funduszy.

Niezależne Altus TFI działa na rynku sześć lat - 2 grudnia 2008 r. firma otrzymała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności, w tym na tworzenie i zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (pierwszy Altus Absolutnej Stopy Zwrotu FIZ wystartował 15 lipca 2009 r.). Na 2014 r. wartość aktywów netto funduszy oraz portfeli zarządzanych w ramach usługi asset management wynosiła łącznie 6 620,03 mln zł - o 47,14% (tj. o 2 120,78 mln zł) więcej niż rok wcześniej.

(ISBnews)

d2ih3zn

Podziel się opinią

Share
d2ih3zn
d2ih3zn