Trwa ładowanie...
d1ehdeo
d1ehdeo

Alumetal planuje zwiększyć EBITDA i zysk netto w tym roku

Warszawa, 13.03.2015 (ISBnews) - Alumetal planuje poprawiać produktywność, a także dalej zwiększać EBITDA i zysk netto w 2015 r., poinformował prezes Szymon Adamczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ehdeo

?Celem spółki na 2015 rok jest pełne wykorzystanie zainstalowanych mocy produkcyjnych, poprawa produktywności, rozwój w zakresie metal management oraz zwiększenie zysku EBITDA i zysku netto" - napisał Adamczyk w liście do akcjonariuszy.

W 2014 r. Alumetal rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego na Węgrzech, którego uruchomienie planowane jest na IV kwartał 2016 r. Planowane zdolności produkcyjne zakładu to ok. 60 tys. ton rocznie. Nakłady inwestycyjne na ten projekt mogą wynieść do 120 mln zł. Jego realizacja ma zapewnić spółce pozycję największego producenta wtórnych wyrobów aluminiowych w Europie, ze sprzedażą na poziomie 210 tys. ton i udziałem rynkowym 7,5% w 2018 r.

Oprócz budowy nowego zakładu, Alumetal planuje także zwiększać wydajność istniejących linii produkcyjnych i optymalizować procesy zarządzania produkcją (metal management).

d1ehdeo

Spółka spodziewa się dalszej poprawy w sektorze motoryzacyjnym, który jest głównym odbiorcą jej wyrobów. "Po kilku latach spadków sprzedaży pojazdów samochodowych (osobowych i użytkowych) w Unii Europejskiej w połowie 2013 roku nastąpiło odbicie, a w 2014 roku sprzedaż wzrosła o 5,9%. W 2015 roku spodziewamy się co najmniej 2-3% wzrostu sprzedaży pojazdów samochodowych" - czytamy w raporcie.

W 2014 r. Alumetal odnotował 58,90 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 35,79 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 78,3 mln zł wobec 54,0 mln zł rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d1ehdeo

Podziel się opinią

Share
d1ehdeo
d1ehdeo