Trwa ładowanie...
d1ojfft
08-03-2016 18:00

Alumetal utworzył odpis aktualizujący w wysokości 7,7 mln zł

Warszawa, 08.03.2016 (ISBnews) - Alumetal zdecydował o utworzeniu odpisu aktualizującego w wysokości 1,81 mln euro (7,7 mln zł) w związku z należnościami od F.V.M. Technologies i SIFA Technologies, który obciąży wynik finansowy za 2015 r., podała spółka.

d1ojfft

"W związku z powzięciem wiadomości o wszczęciu procedury naprawczej w spółce F.V.M. Technologies Societe anonyme z siedzibą w Villers la Montagne (Francja) oraz wyroku Sądu Handlowego w Paryżu w sprawie wszczęcia postępowania naprawczego przez SIFA Technologies Societe anonyme z siedzibą w Orleans Cedex 2 (Francja), należących według posiadanych przez spółkę informacji do grupy kapitałowej Arche informuje, iż po przeanalizowaniu zobowiązań tych podmiotów wobec spółki zależnej emitenta - Alumetal Poland sp. z o.o. podjęta została decyzja w przedmiocie utworzenia odpisu aktualizującego na należności w/w spółek w kwocie 1 810 693,56 euro, co na zasadach stosowanych spółkę przepisów o rachunkowości odpowiada kwocie 7 694 672,42 zł" - czytamy w komunikacie.

Zawiązanie odpisu aktualizującego jest podyktowane możliwymi trudnościami w uzyskaniu całości kwoty należności, która na dzień opublikowania informacji wynosi 1,81 mln euro.

"Fakt utworzenia powyższego odpisu aktualizującego wpłynie na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego, jak i wartości sumy bilansowej w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Alumetal S.A. za okres 01 stycznia 2015 r. - 31 grudnia 2015 r." - czytamy dalej.

F.V.M. Technologies dokonał wczoraj częściowej spłaty należności w kwocie 131,47 tys. euro, która nie została objęta odpisem aktualizującym.

d1ojfft

"Spółka podejmuje odpowiednie kroki w celu ustalenia zasad postępowania naprawczego i jego konsekwencji dla ściągalności przedmiotowych należności w świetle prawa francuskiego" - podano także.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d1ojfft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ojfft