Trwa ładowanie...
d4hvaqf
25-01-2016 08:39

AmRest ma umowy dotyczące rozwoju sieci kawiarni Starbucks w Słowacji

Warszawa, 25.01.2016 (ISBnews) - AmRest Coffee SK s.r.o. oraz Starbucks EMEA LTD i Starbucks Manufacturing EMEA B.V. (Starbucks) podpisały umowę rozwoju oraz umowę dostawy dotyczące prawa i licencji do rozwoju, posiadania i prowadzenia kawiarni Starbucks w Słowacji, podał Amrest Holdings. Ponadto AmRest Węgry wypowiedział umowę usług dystrybucyjnych LDS Disztibútor Szolgáltató ze względu na prowadzoną strategię zwiększania stopnia konsolidacji dystrybucji w regionie.

d4hvaqf
d4hvaqf

"Umowy zostały zawarte na okres 15 lat od momentu ich wejścia w życie z możliwością przedłużenia na okres dodatkowych 5 lat, po spełnieniu określonych warunków. AmRest Coffee SK s.r.o. będzie jedynym podmiotem uprawionymi do rozwijania i prowadzenia kawiarni Starbucks w Słowacji w okresie obowiązywania umów, z brakiem prawa wyłączności do niektórych instytucjonalnych lokalizacji oraz kanałów sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

AmRest Coffee SK s.r.o. jest spółką utworzoną przez AmRest s.r.o. oraz AmRest Sp. z o.o. - spółki w 100% zależne od AmRest. Umowy wchodzą w życie z dniem ich podpisania.

"Główne koszty i opłaty, które będą ponoszone przez AmRest Coffee SK s.r.o. będą następujące:

- opłata za świadczenie usług, dotycząca początkowego wsparcia operacyjnego w odniesieniu do Słowacji, równa kosztom poniesionym przez Starbucks w tym zakresie,

d4hvaqf

- początkowa opłata franczyzowa w wysokości 25 tys. dolarów za każdą otwartą kawiarnię Starbucks,

- stała opłata licencyjna równa 6% przychodów ze sprzedaży każdej kawiarni Starbucks,

- stała opłata za usługi kreatywne równa 1% przychodów ze sprzedaży każdej kawiarni Starbucks,

- koszt lokalnych wydatków marketingowych, których wysokość będzie ustalana corocznie między stronami" - czytamy dalej.

AmRest Coffee SK s.r.o. będzie zobowiązana do otwierania i prowadzenia kawiarni Starbucks zgodnie z planem rozwoju, który zawiera minimalną ilość otwarć w każdym roku w okresie obowiązywania umów, podkreślono również.

d4hvaqf

"Jeśli AmRest Coffee SK s.r.o. nie wypełni obowiązków wynikających z planu rozwoju, Starbucks będzie miał prawo do obciążenia jej karą umowną lub do rozwiązania umów. Umowy zawierają również postanowienia dotyczące dostaw kawy i innych podstawowych surowców od Starbucks lub innych zaaprobowanych bądź wyznaczonych dostawców" - podano również.

AmRest Holdings SE poinformował w odrębnym komunikacie o wypowiedzeniu umowy dystrybucyjnej między AmRest Kft (poprzednio American Restaurants Kft) oraz AmRest Kávézó Kft (łącznie AmRest Węgry) i LDS Disztibútor Szolgáltató Kft (poprzednio Lekkerland Export-Import Kft).

"Rozwiązanie umowy nastąpi 1 czerwca 2016 roku. Przedmiotem umowy było świadczenie usług dystrybucyjnych przez Dystrybutora na rzecz restauracji prowadzonych przez AmRest Węgry. Umowa została wypowiedziana przez AmRest Węgry ze względu na prowadzoną przez spółkę strategię zwiększania stopnia konsolidacji dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwiązanie umowy nie będzie miało skutków finansowych dla spółki, jak również dla jej jednostek zależnych (w tym dla AmRest Węgry)" - wskazano w informacji.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

d4hvaqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hvaqf