Trwa ładowanie...
d2013xa
d2013xa

AmRest widzi poprawę w III kw., do końca roku otworzy ok. 35 restauracji

25.08. Warszawa (PAP) - W trzecim kwartale AmRest widzi poprawę na swoich głównych rynkach, choć zauważa, że w Polsce utrzymuje się presja na marże. Do końca roku grupa zamierza...
Share
d2013xa

25.08. Warszawa (PAP) - W trzecim kwartale AmRest widzi poprawę na swoich głównych rynkach, choć zauważa, że w Polsce utrzymuje się presja na marże. Do końca roku grupa zamierza otworzyć jeszcze około 35 restauracji, podtrzymuje, że w przyszłym roku liczba otwarć nowych lokali może wzrosnąć do stu - powiedzieli podczas środowej telekonferencji przedstawiciele spółki.

"W trzecim kwartale rynek rosyjski wygląda ciągle bardzo dobrze, rynek USA się poprawił, po raz pierwszy od czasu przejęcia możliwy jest wzrost sprzedaży like-for-like" - powiedział Henry McGovern, przewodniczący rady nadzorczej AmRest.

Piotr Boliński, członek zarządu i dyrektor finansowy spółki, poinformował, że z powodu sezonowości drugie półrocze w USA będzie jednak słabsze niż pierwsze.

d2013xa

"Druga połowa roku jest zawsze słabsza, taka jest specyfika amerykańskiego biznesu" - powiedział.

"Druga połowa tego roku w USA będzie lepsza niż w analogicznym okresie 2009 roku, ale, właśnie z powodu sezonowości, nie uda się poprawić wyników z pierwszego półrocza tego roku" - dodał McGovern.

McGovern poinformował, że poprawia się sentyment konsumentów w Polsce.

"Widać, że rynek w Polsce też się poprawia. Poziom przychodów wygląda dobrze, ale widoczna jest presja na marże" - powiedział.

d2013xa

Podkreślił jednak, że dzięki temu spółce udało się zatrzymać klientów.

AmRest zamierza otworzyć w tym roku około 50 nowych restauracji.

"Do tej pory otworzyliśmy 15 restauracji, głównie w Polsce, planujemy otworzyć w drugiej połowie roku jeszcze około 35" - powiedział McGovern.

Wcześniej spółka informowała, że plan otwarć na ten rok to 60-70 restauracji.

AmRest podtrzymuje jednak plan otwarcia w przyszłym roku około 100 lokali.

"Jesteśmy absolutnie pewni, że otworzymy w 2011 roku sto restauracji" - powiedział McGovern. (PAP)

pel/ asa/

d2013xa

Podziel się opinią

Share
d2013xa
d2013xa