Trwa ładowanie...

Analitycy: największe i najdroższe mieszkania - kupowane w Warszawie

Z porównań średnich cen oraz powierzchni mieszkań będących przedmiotem transakcji wynika, że najdroższe i największe lokale kupowane są w Warszawie. Mazowsze zdecydowanie przoduje też pod względem liczby osób, które aktywnie szukają mieszkań przez internet.

Analitycy: największe i najdroższe mieszkania - kupowane w WarszawieŹródło: AFP
d2t8uke
d2t8uke

Średnia cena transakcyjna mieszkań kupowanych w Warszawie wynosi 400,6 tys. zł, podczas gdy w Krakowie - 317,7 tys. zł, we Wrocławiu - 284,4 tys. zł, W Gdańsku - 270 tys. zł, w Poznaniu - 262,2 tys. zł, a w Łodzi - 165,7 tys. zł - wynika z danych agencji Metrohouse, odnoszących się do okresu grudzień 2011 r. - luty 2012 r.

Jeśli chodzi o metraż, w Warszawie średni metraż kupowanego mieszkania wynosi 53,1 m kw., w Gdańsku 52,9 m kw., we Wrocławiu - 51,8 m kw., w Krakowie - 48,8 m kw., Poznaniu - 51,7 m kw., w Łodzi - 45,2 m kw.

Według Marcina Jańczuka z Metrohouse Warszawa, region mazowiecki pozostanie liderem rynku mieszkaniowego. - Siła nabywcza mieszkańców Warszawy i Mazowsza jest największa w Polsce i wszystko wskazuje na to, że ta tendencja się utrzyma - powiedział PAP.

Mieszkańcy Mazowsza stanowią prawie 30 proc. użytkowników portali dot. nieruchomości, aktywnie szukających mieszkań. Sporo zainteresowanych jest również w województwach: pomorskim, małopolskim oraz dolnośląskim - wynika z danych serwisu Morizon.pl, który analizował oferty z rynku pierwotnego i wtórnego we wszystkich województwach. Na drugim biegunie znajdują się województwa: podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie oraz lubuskie, gdzie liczba osób aktywnie poszukujących mieszkania przez internet jest niewielka.

d2t8uke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t8uke