Trwa ładowanie...

Anonimowi wykradli dane z Ministerstwa Gospodarki

Grupa Anonymous dokonała ataku hakerskiego na Ministerstwo Gospodarki. Operacja została przeprowadzona w ramach akcji o kryptonimie #OpGoldenDawn. Ministerstwo bada wszelkie informacje związane z atakiem.

Anonimowi wykradli dane z Ministerstwa GospodarkiŹródło: Thinkstockphotos
d36ijy9
d36ijy9

- Ministerstwo Gospodarki informuje, że w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym upublicznieniu części informacji pochodzących z Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, podjęte zostały działania zabezpieczające. MG sprawdza i analizuje zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. Jednocześnie informujemy, że system informatyczny MG działa bez zakłóceń - taki komunikat opublikowało na swojej stronie Ministerstwo Gospodarki.

Wykradzione dokumenty, w większości o mało istotnej treści, zostały opublikowane w internecie na serwisie Bayfiles. Zawierają m.in. zrzuty paszportów (głównie obcokrajowców, np. zapraszanych do Polski w sprawach handlu przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Białorusi), zrzuty ekranu przejętych skrzynek pocztowych wraz z testowymi hasłami jawnym tekstem, jak również skany rządowych dokumentów, (jeden z dopiskiem “CONFIDENTIAL”, ale wedle Mołdawii, nie Polski).

Polska jest kolejną ofiarą ataku po Grecji i Organizacji dla Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OSCE), która została zaatakowana przez hakerów z grupy Anonymous.

d36ijy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36ijy9