Trwa ładowanie...
d1u5fio
13-08-2015 13:42

Aplisens podtrzymuje cel wzrostu przychodów r/r w 2015 r.

Warszawa, 13.08.2015 (ISBnews) - Aplisens spodziewa się, że w całym 2015 r. wypracuje wzrost przychodów w ujęciu rocznym, jednak będzie on niższy niż przewidywane kwartał temu nieco ponad 10%, głównie ze względu na słabszą sprzedaż na wschodzie, poinformował prezes Adam Żurawski. Spółka utrzyma rentowność na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

d1u5fio
d1u5fio

"W pierwszym półroczu na rynkach krajów byłej WNP odnotowaliśmy spadki [-12,8% r/r], w kolejnych kwartałach raczej nie będzie poprawy. Mimo to nie myślimy o opuszczeniu tych rynków. To, że w Rosji straciliśmy tylko 7% może świadczyć, że zwiększamy udział w tym rynku. W okresie kryzysu proponujemy na wschodzie bardziej ekonomiczne produkty" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że pozytywne jest, że uzależnienie spółki od rynków wschodnich jest dziś dużo mniejsze niż w poprzednich latach.

Prezes poinformował także, że w całym roku wzrost sprzedaży do UE będzie wyższy niż +5% r/r w I półroczu, ale 20-procentowe wzrosty, w które celuje spółka jeszcze teraz nie nastąpią.

"W dłuższej perspektywie możemy te wzrosty osiągać, mamy duże możliwości zwiększania udziału w rynku UE" - dodał.

d1u5fio

Spółka odnotuje też w tym roku wzrost przychodów w Polsce i wiąże nadzieje z modernizacją krajowej energetyki.

"Trwający program energetyczny w Polsce jest dla nas dużą szansą, nasze produkty kupują nie tylko generalni wykonawcy ale też podwykonawcy" - podsumował.

Aplisens jest liderem wśród krajowych producentów i dostawców rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

(ISBnews)

d1u5fio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u5fio