Trwa ładowanie...

Apple bije rekordy na chińskim rynku

W lutym ogłoszono, że jest to pierwsza firmą na świecie o wartości ponad 700 miliardów dolarów.

Share
Apple bije rekordy na chińskim rynkuŹródło: WP.PL, fot: wikipedia/CC BY-SA 3.0/Joe Ravi
d1ju8ni

Amerykański koncern osiągnął rekordowy wynik kwartalny sprzedaży smartfonów w obszarach miejskich Chin, które są największym na świecie rynkiem zbytu dla nowoczesnych telefonów - podała firma badania rynku Kantar.

Kantar podkreśla, że w okresie od listopada 2014 roku do stycznia 2015 amerykański koncern zdeklasował konkurencję na chińskim rynku. - _ W obszarach miejskich iPhone 6 był najlepiej sprzedającym się telefonem w okresie listopada-styczeń, osiągając udział 9,5 proc. rynku _ - powiedział Tamsin Timpson z Kantar.

Poza Chinami Apple odnotował zyski prawie we wszystkich krajach, w których oferuje swoje urządzenia. Ich udział w amerykańskim rynku smartfonów wyniósł 43 proc., co stanowi wzrost względem poprzedniego roku o 3,6 proc. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych konkurencyjne urządzenia z systemem operacyjnym Android stanowią jednak 52 proc. rynku, co stanowi spadek o 3,1 proc. rok do roku. Podobny trend odnotowano w Europie, w której smartfony z Androidem stanowią 67,2 proc., notując spadek sprzedaży o 2,2 proc. Udział urządzeń z systemem Apple'a stanowi 21,9 proc. europejskiego rynku; jest to wzrost o 3,2 proc.

W lutym ogłoszono, że Apple jest pierwszą firmą na świecie o wartości ponad 700 miliardów dolarów. Wartość rynkowa firmy wyniosła 10 lutego 710,7 miliarda dolarów.

d1ju8ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ju8ni
d1ju8ni