Trwa ładowanie...
dwepd9q
dwepd9q

APS Energia podtrzymuje plany rozwoju organicznego i możliwych akwizycji

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - APS Energia podtrzymuje plany rozwoju organicznego i potencjalnych akwizycji, podała spółka. Chce także rozszerzać ofertę produktów i usług.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwepd9q

"APS Energia zamierza rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia innych podmiotów. Celem grupy jest osiągnięcie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20% r/r, a z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji do 30% r/r" - czytamy w komunikacie.

W Polsce APS Energia zamierza utrzymać pozycję w segmencie urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego oraz rozszerzyć ofertę o nowe produkty i usługi, przede wszystkim dla producentów trakcji jezdnej i uzyskać docelowo ponad 10% udziału w tym segmencie. W krajach WNP grupa planuje wzrost udziałów rynkowych do ok. 15% w segmencie urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego oraz do ok. 1-2% w segmencie trakcji jezdnej.

"2016 był dla nas rokiem przełomowym. Przenieśliśmy się do nowej, nowoczesnej siedziby. Pozwoliło nam to na skokowy rozwój i zwiększenie skali produkcji, a nasz potencjał zaprezentowaliśmy w niezwykle dla nas pomyślnym czwartym kwartale. Pragnę zaznaczyć, że nie pokazaliśmy jednak jeszcze pełni naszych możliwości i w 2017 r. powinniśmy zobaczyć kolejne wzrosty naszej produktywności" - powiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

dwepd9q

APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 83,5 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)

dwepd9q

Podziel się opinią

Share
dwepd9q
dwepd9q