Trwa ładowanie...
d4g7gk6
11-03-2016 10:51

Archicom pozyska w IPO 72,2 mln zł, planuje debiut na GPW jeszcze w marcu

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Inwestorzy zgłosili popyt na wszystkie akcje w pierwszej ofercie publicznej (IPO) Archicom, przy cenie ostatecznej 15,5 zł. Tym samym wartość oferty sięgnęła 72,2 mln zł, podała spółka. Spółka chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym miesiącu. 

d4g7gk6
d4g7gk6

"W trakcie roadshow odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z zarządzającymi funduszami. Odbiór naszego modelu biznesowego, hojnej polityki dywidendowej i planów dynamicznego rozwoju był bardzo dobry. Pozytywny odbiór oferty Archicom jest tym bardziej znaczący, że przeprowadziliśmy ją w trudnym otoczeniu rynkowym. Dzięki nowym akcjonariuszom pozyskujemy środki finansowe, które pozwolą nam umocnić naszą pozycję we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski" - powiedziała prezes Dorota Jarodzka-Śródka, cytowana w komunikacie.

Ponad 92% z 4 656 tys. oferowanych papierów obejmą inwestorzy instytucjonalni. Pozostała część trafi do inwestorów indywidualnych. Przydział akcji nastąpi 16 marca, a intencją spółki jest zadebiutowanie na warszawskiej giełdzie jeszcze w marcu, podano również.

Środki pozyskane z emisji akcji Archicom planuje przeznaczyć na zakup gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu i Krakowie. Spółka ma już podpisaną przedwstępną umowę kupna jednej działki o powierzchni 4,3 ha we Wrocławiu i negocjuje zakup innych działek o łącznej powierzchni 16,8 ha. W stolicy Małopolski analizowany jest zakup pięciu działek o powierzchni 10,1 ha z czego dwie transakcje są już negocjowane, przypomina spółka.

Wcześniej spółka podała, że oferta publiczna akcji obejmuje 4,7 mln akcji nowej emisji, które będą stanowić 20% w podwyższonym kapitale. Zapisy miały być przyjmowane po cenie maksymalnej wynoszącej 20 zł. Spółka planowała pozyskać ok. 100 mln zł.

d4g7gk6

Dotychczasowymi akcjonariuszami Archicomu, poprzez kontrolowane spółki, są założyciele i członkowie zarządu Dorota Jarodzka-Śródka, Kazimierz Śródka i Rafał Jarodzki. Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się do nie sprzedawania swoich akcji przez 12 miesięcy od zamknięcia oferty (lock-up).

Prospekt emisyjny Archicom został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 29 lutego 2016 r. Oferującym jest Vestor DM, Współoferującym jest BM Alior Banku, rolę doradcy finansowego pełni Addventure, a doradcy prawnego kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. W 2014 r. Grupa Archicom wypracowała 128,7 mln zł przychodów.

(ISBnews)

d4g7gk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7gk6