Trwa ładowanie...
d13nqal

Archicom sprzedał 520 mieszkań dotąd w br., tyle co w całym 2014 r.

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Grupa Archicom sprzedała 520 lokali od początku roku, tyle samo, ile w całym 2014 r., podała spółka.

Share
d13nqal

Największy udział w sprzedaży w 2015 r. mają dwie flagowe inwestycje Archicomu: Olimpia Port (196 lokali) i Ogrody Hallera (105 lokali).

Archicom oczekuje, że 2015 r. będzie dzięki temu najlepszy pod względem sprzedaży w historii spółki.

"Wzrost sprzedaży nie jest dla nas celem samym w sobie - konsekwentnie utrzymujemy także wysokie marże i rentowność. Około 90% mieszkań sprzedajemy w trakcie budowy, minimalizując koszty finansowe i zwiększając jednocześnie zwrot z kapitału, co pozytywnie przekłada się na bilans firmy. Jednocześnie pozwala nam na utrzymywanie atrakcyjnych cen dla klientów" - powiedział członek zarządu Archicomu Tomasz Sujak, cytowany w komunikacie.

d13nqal

Aktualnie w ofercie spółki jest około 1 000 mieszkań w 9 projektach zlokalizowanych w różnych częściach Wrocławia.

"Szeroka oferta, jak również przywiązywanie szczególnej uwagi do aspektów architektonicznych naszych projektów sprawiają, że klienci chętnie kupują mieszkania od Archicomu. Koncepcja osiedli społecznych, którą wprowadziliśmy i z sukcesem kontynuujemy na wrocławskim rynku mieszkaniowym, cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów i przekłada się bezpośrednio na rekordowe wyniki" - dodał Sujak.

Archicom to deweloper realizujący zarówno projekty mieszkaniowe, jak i biurowe, we Wrocławiu. W roku 2014 sprzedał 520 mieszkań i wypracował 128,7 mln zł przychodów. Pod koniec września br. Archicom złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowaną ofertą publiczną akcji i wejściem na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d13nqal

Podziel się opinią

Share
d13nqal
d13nqal