Trwa ładowanie...
d11ebvr

ARiMR może spłacić za rolnika do 75 tys. zł kredytu

Do 75 tys. zł kredytu, a nie jak do tej pory 33 tys. zł, może spłacić za rolnika Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc Agencji w spłacie kredytu bankowego na inwestycje w gospodarstwach nie może przekroczyć 35 proc. jego wartości.

Share
d11ebvr

O zmianie zasad udzielania kredytów z częściową spłatą kapitału poinformował w czwartek Departament Komunikacji Społecznej ARiMR.

Pozostałe zasady udzielania takich kredytów nie zmieniły się. Można się o nie ubiegać w Banku Polskiej Spółdzielczości, SGB-Banku (powstałego z połączenia Gospodarczego Banku Wielkopolski i Mazowieckiego Banku Regionalnego) oraz w zrzeszonych w nich bankach spółdzielczych oraz w Banku Gospodarki Żywnościowej, ING Banku Śląskim oraz banku Pekao SA.

Wnioski o kredyty na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych z częściową spłatą kapitału kredytu można składać od 1 października 2010 r.

d11ebvr

Program pomocy w spłacie kredytu skierowany jest do osób fizycznych, prawnych i jednostek organizacyjnych, nie posiadających osobowości prawnej, podejmujących lub prowadzących działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym.

Może być przeznaczony na sfinansowanie inwestycji związanych z produkcją rolną w gospodarstwach - m.in. na zakup użytków rolnych, budowę, przebudowę, remont połączony z modernizacją budynków lub budowli służących do produkcji rolnej, przechowywania, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży, zakup ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych, zakładanie lub wyposażanie sadów lub plantacji wieloletnich, wyposażanie pastwisk lub wybiegów dla zwierząt, budowę ujęć wody, zakup i instalację urządzeń do uzdatniania wody lub do nawodnień ciśnieniowych.

Kwota kredytu nie może przekraczać 80 proc. inwestycji w gospodarstwie rolnym i nie może wynosić więcej niż 4 mln zł. Kredyt może zostać udzielony na okres od 5 do 10 lat. Okres karencji w spłacie kredytu, a także wysokość oprocentowania, określa bank w umowie kredytu.

Aby zaciągnąć kredyt, należy przygotować plan inwestycji i złożyć go w banku współpracującym z Agencją - wraz z wnioskiem o kredyt i kompletem innych dokumentów.

d11ebvr

Podziel się opinią

Share
d11ebvr
d11ebvr