Trwa ładowanie...
d1pjaox

ARP rozwiązała umowę pożyczki dla Hawe Telekom, oczekuje 80 mln zł i odsetek

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Hawe Telekom otrzymał od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oświadczenie o rozwiązaniu bez wypowiedzenia umowy pożyczki, co stawia w stan natychmiastowej wymagalności kwotę 80 mln zł plus odsetki, podał Mediatel w komunikacie.

Share
d1pjaox

?Na podstawie umowy pożyczki, ARP udzieliła Hawe Telekom pożyczki w kwocie 100 mln zł w celu sfinansowania nakładów na zaprojektowanie i budowę III etapu Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE w relacjach: Kraków - Katowice - Opole - Wrocław, Kraków - Cieszyn, Sochaczew - Warszawa - Siedlce - Biała Podlaska - Terespol oraz refinansowanie nakładów poniesionych na wybudowanie II etapu Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej" - czytamy w komunikacie.

Powodem rozwiązania umowy pożyczki wskazanym przez ARP jest pogarszająca się sytuacja finansowa Hawe Telekom zagrażająca terminowej spłacie należności z umowy pożyczki. Zarząd spółki kwestionuje zaistnienie przesłanek do rozwiązania umowy pożyczki przez ARP, podano również.

?(?) skutkiem rozwiązania umowy pożyczki dla Hawe Telekom jest postawienie w stan natychmiastowej wymagalności wierzytelności z umowy pożyczki w postaci należności głównej w kwocie 80.000.000 zł wraz z należnymi na dzień spłaty odsetkami ustawowymi" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox