Trwa ładowanie...
dskd2lk
22-03-2016 07:57

Arteria chce zwiększyć aktywa grupy do poziomu czołowych firm z branży w Europie

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Arteria celuje w zwiększenie aktywów zarządzanej grupy kapitałowej do poziomu odpowiadającego liczącym się spółkom z branży w skali europejskiej, co ma nastąpić do końca 2017 roku, poinformował prezes Marcin Marzec.

dskd2lk
dskd2lk

"Grupa kapitałowa osiągnęła w 2015 roku rekordowe przychody w segmencie call center, które w całym roku wyniosły 91 425 tys. zł. Tym samym grupa kapitałowa Arteria umocniła się na pozycji numer jeden komercyjnych call center w Polsce. Kolejnym celem zarządu jest zwiększenie aktywów zarządzanej grupy kapitałowej do poziomu odpowiadającego liczącym się spółkom z branży w skali europejskiej, co ma nastąpić w ciągu kolejnych 24 miesięcy tj. do końca 2017 roku" - napisał Marzec w liście do akcjonariuszy.

W ub.r. zarząd Arterii zrealizował zamierzone cele strategiczne, stając się liderem procesu konsolidacji rynku call center w Polsce. Pod koniec sierpnia sfinalizował przejęcie spółki Contact Center kosztem 9,07 mln zł, natomiast w połowie grudnia zakończył z powodzeniem akwizycję BPO Management Sp. z o.o. płacąc 3,8 mln zł za 100% udziałów tej spółki.

"Wskazane przejęcia znacząco zwiększyły liczbę stanowisk telemarketingowych działających w ramach grupy kapitałowej do ponad 2200 oraz poszerzyły portfel obsługiwanych klientów w tym segmencie, zwłaszcza z branży energetycznej i telekomunikacyjnej. Działaniom akwizycyjnym towarzyszył intensywny rozwój organiczny w segmencie usług call center, prowadzonych zwłaszcza w ramach obsługi klienta. Przykładem tego trendu jest projekt realizowany dla globalnego klienta w segmencie marketingu internetowego na dziewięciu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej (Rosja, Ukraina, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś, Kazachstan, Polska, a od grudnia dodatkowo Litwa), którego skala rosła systematycznie przez cały 2015 rok. Większą skalę osiągnęły też projekty realizowane dla klientów z branży energetycznej, finansowej, wydawniczej czy telekomunikacyjnej" - wymienił prezes Arterii.

Grupa kapitałowa Arteria to także dynamicznie rosnące usługi wsparcia sprzedaży w zakresie dostarczania specjalistycznych systemów IT, projektowania procesów biznesowych, realizacji eventów i kampanii marketingowych, programów lojalnościowych czy usług merchandisingowych oraz dostawy i specjalistycznego montażu urządzeń RTV/AGD. Przychody w tym segmencie wyniosły 78,67 mln zł wobec 51,49 mln zł osiągniętych rok wcześniej.

dskd2lk

"Tak dynamiczny wzrost przychodów był wynikiem zaplanowanej strategii zdobywania rynku, zwłaszcza w IV kwartale ubiegłego roku. Trzecim segmentem działalności na poziomie skonsolidowanym jest sprzedaż aktywna, która w 2015 roku stopniowo zdobywała rynek w oparciu o sprzedaż produktów finansowych" - wskazał Marzec.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się w usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 176,56 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

dskd2lk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dskd2lk