Trwa ładowanie...
dytfyr9
12-10-2016 16:51

Artifex Mundi może zwiększyć liczbę gier w portfelu do ponad 60 w 2017 r.

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - Artifex Mundi może zwiększyć liczbę gier (własnych i wydawanych dla zewnętrznych deweloperów) w portfelu do ponad 60 w 2017 roku z 44 obecnie, poinformował ISBnews prezes Artifex Mundi Tomasz Grudziński. Liczy na intensywny wzrost w przyszłym roku dzięki wejściu w segment free-to-play.

dytfyr9
dytfyr9

"Pipeline przygotowywanych gier na 2017 będzie niemal równie intensywny w segmencie premium w rodzaju HOPA, co w tym roku (17 wydawanych zewnętrznych tytułów). Wraz z planowanymi tytułami w segmencie free-to-play łączna liczba tytułów w naszym portfolio może przekroczyć 60 w 2017" - powiedział ISBnews Grudziński.

Według jego słów, z kolei w 2018 r. pojawią się nowe własne tytuły w segmencie premium i już niekoniecznie w rodzaju HOPA, obok kolejnych gier free-to-play.

"Na pewno nie będziemy zwiększać częstotliwości produkcji wobec obecnego tempa. Chcemy zdecydowanie uniknąć 'fabrycznego' trybu produkcji" - wskazał prezes Artifex Mundi.

"Liczymy na intensywny wzrost w przyszłym roku dzięki wejściu w segment free-to-play. Nasz segment premium jest stabilny, a free-to-play ma potencjał znaczącego przewyższenia skali naszego premium" - ocenił Grudziński.

dytfyr9

Jak wskazał, na inwestycje w wejście w nowy segment Artifex Mundi zainwestował dotychczas kilkanaście milionów złotych.

Spółka jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. W portfolio Artifex Mundi znajdują się obecnie 44 gry, z których sześć w latach 2011-2015 zarobiła ponad 3 mln zł każda. Artifex Mundi kończy prace nad czterema grami free-to-play, z których przychody powinny być widoczne w wynikach już w 2017 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

dytfyr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dytfyr9