Trwa ładowanie...
d3s03ra

Asseco Central Europe sprzedało 60 proc. udziałów w Uniquare za 17,8 mln euro

26.05. Warszawa (PAP) - Asseco Central Europe sprzedało wszystkie posiadane udziały (60 proc.) w austriackiej spółce Uniquare za 17,8 mln euro. Nabywcą akcji jest spółka Genesis...

d3s03ra
d3s03ra

26.05. Warszawa (PAP) - Asseco Central Europe sprzedało wszystkie posiadane udziały (60 proc.) w austriackiej spółce Uniquare za 17,8 mln euro. Nabywcą akcji jest spółka Genesis Beteilingung GmbH - podała spółka w komunikacie.

We wcześniejszym komunikacie Asseco CE poinformowało o podpisaniu umowy z Uniquare w sprawie zakupu od tej spółki licencji na na jej produkty za 12,3 mln euro.

Zapłata za sprzedane udziały nastąpi poprzez przejęcie przez Genesis Beteilingung GmbH obowiązku zapłaty wynikającego z umowy nabycia licencji, a pozostała część ceny w wysokości 5,5 mln euro zostanie zapłacona do końca 2011 z odsetkami w wysokości 1M Euribor+1,1 proc. za cały okres.

Przedstawiciele słowackiej spółki już wcześniej sygnalizowali, że planują wycofać się z Uniquare przejmując jej produkty, lub zwiększyć w niej zaangażowanie tak, aby mieć większy wpływ na zarządzanie.(PAP)

gsu/ jtt/

d3s03ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s03ra