Trwa ładowanie...
d1uwuyq

Asseco Poland pracuje obecnie nad trzema dużymi projektami akwizycyjnymi

19.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland prowadzi obecnie trzy duże projekty akwizycyjne: przejęcie spółki zagranicznej, która da Asseco dostęp do nowego rynku, budowa integratora...
Share
d1uwuyq

19.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland prowadzi obecnie trzy duże projekty akwizycyjne: przejęcie spółki zagranicznej, która da Asseco dostęp do nowego rynku, budowa integratora silnie obecnego w regionach oraz przejęcie Sygnity - poinformował na konferencji prasowej Adam Góral, prezes Asseco.

"Informacje o projekcie międzynarodowym mogą pojawić się w ciągu około miesiąca. Jest to mniejszy projekt niż Sygnity, na rynku zagranicznym, na którym nas nie ma, a od dawna chcieliśmy na niego wejść" - powiedział Góral.

"Drogi projekt - budowa integratora silnie obecnego w poszczególnych regionach - jest zaawansowany. Dostaliśmy zgodę na przejęcie ZETO Łódź i myślę, że zakup tej firmy możliwy jest w niedługim czasie. Mamy już trzy kolejne firmy do tego projektu i w ciągu miesiąca mogą pojawić się jakieś konkrety. ZETO powinno dostarczać 4-5 mln zł zysku rocznie, kolejne firmy około 3 mln zł zysku każda, ale chcemy, aby ten integrator docelowo wypracowywał około 30 mln zł zysku" - dodał.

"Ciężko jest obecnie powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo przejęcia Sygnity. Nie mamy rezerw, żeby podnieść cenę w wezwaniu. I tak wskaźnikowo płacimy najwyższą wycenę w historii i do końca nie wiemy co kupujemy. Moim zdaniem płacimy bardzo dużo i jeśli wezwanie się nie powiedzie, to drugiej próby nie będzie" - powiedział także.(PAP)

gsu/ bas/ jtt/

d1uwuyq

Podziel się opinią

Share
d1uwuyq
d1uwuyq