Trwa ładowanie...
d3m7pnv

Austria, Niemcy - gdzie najłatwiej o pracę, stanowiska, zarobki

Siedem lat po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej Polacy będą mogli legalnie pracować w Niemczech i Austrii. Ile będzie można zarobić, w jakich zawodach i gdzie jest najłatwiej o zatrudnienie.
Share
Austria, Niemcy - gdzie najłatwiej o pracę, stanowiska, zarobki
d3m7pnv

Sposobów poszukiwania pracy w Niemczech i Austrii jest wiele. Duża liczba ogłoszeń w prasie i Internecie umożliwia bezpośredni kontakt z wybranym pracodawcą. Można również udać się do instytucji analogicznej do polskiego urzędu pracy. Kolejnym sposobem jest skorzystanie z pomocy pośrednika, agencji rekrutacyjnej działającej w Polsce lub wybranym kraju. Europejskiej Służby Zatrudnienia (Eures) podają szeroki wachlarz możliwości poszukiwania pracy na niemieckim i austriackim rynku pracy.

Przykładowe sposoby poszukiwania pracy w Niemczech:

1. Pozyskanie oferty w Ochotniczym Hufcu Pracy (mbp.ohp.pl).

d3m7pnv

2. Śledzenie ofert pracy w portalu niemieckiego urzędu pracy arbeitsagentur.de.

3. Zgłoszenie się do prywatnej agencji pośrednictwa pracy, np. jobware.de, karriere.com, stellenanzeigen.de, cesar.de, berufsstart.de, deutsche-stellenmarkt.de, arbeit-online.de.

4. Udział w międzynarodowych targach pracy na terenie Niemiec lub Polski.

5. Udział w polsko-niemieckich dniach doradczych odbywających się w polskich i niemieckich urzędach pracy na pograniczu.

d3m7pnv

6. Śledzenie ofert pracy w gazetach, przede wszystkim dziennikach lokalnych i regionalnych, np. "Bild", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Die Welt", "Suddeutsche Zeitung", "Frankfurter Rundschau", "Handelsbaltt", "Der Spiegel", "Fokus".

7. Śledzenie ofert pracy w portalu EURES (eures.europa.eu).
Przykładowe sposoby poszukiwania pracy w Austrii:

8. Skorzystanie z pomocy publicznego pośrednictwa pracy Arbeitsmarktservice (ams.at).

9. Zgłoszenie się do prywatnej agencji pośrednictwa pracy, lista agencji zamieszczona jest na stronie AMS (http://www.ams.at/sfa/14800.html#Jobboersen_allgm),

d3m7pnv

10. Śledzenie ofert pracy w gazetach, np. "Der Standard", "Kleine Zeitung", "Krone", "Der Kurier", "Die Presse", "Oberosterreichische Nachrichten", "Die Neue", "Salzburger Nachrichten", "Vorlaberger nachrichten", "Die Wiener Zeitung".

11. Śledzenie ofert pracy w portalu EURES (eures.europa.eu).

[

]( http://www.rynekpracy.pl/index.php/p.10 )

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv