Trwa ładowanie...

Autostrada A2. Wyższe opłaty dla pojazdów ciężarowych

Od dnia dzisiejszego na autostradzie A2, na odcinku Nowy Tomyśl – Konin, wzrosną opłaty dla pojazdów ciężarowych. Nie zmieniły się stawki dotyczące samochodów osobowych, motocykl oraz pojazdów nienormatywnych.

Autostrada A2. Wyższe opłaty dla pojazdów ciężarowychŹródło: East News
d286xjw
d286xjw

Zmiana stawki opłat dla pojazdów ciężarowych za przejazd odcinkiem autostrady została wdrożona o godzinie 6 rano.

Koszty przejazdu za każdy z trzech odcinków autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem, a Koninem dla danych kategorii pojazdów wyglądają następująco:

- 31 zł dla pojazdów kategorii 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, gdzie co najmniej jedna z nich wyposażona jest w koła bliźniacze; motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)

- 47 zł dla pojazdów kategorii 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)

d286xjw

- 73 zł dla pojazdów kategorii 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)

Zofia Kwiatkowska, rzecznika Autostrady Wielkopolskiej SA, zaznacza, że jest to pierwsza zmiana stawek dla pojazdów ciężarowych pod czterech lat.

"AWSA kształtuje swoją politykę w zakresie poziomu opłat w oparciu o realne koszty utrzymania autostrady, wieloletni plan inwestycyjny oraz koszty obsługi kredytów. Należy pamiętać, że całkowite ryzyko związane z ruchem i przychodami spoczywa jedynie na koncesjonariuszu" – informuje Zofia Kwiatkowska.

Kwiatkowska dodaje, że w 2019 r. zmianie nie ulegną opłaty dla pojazdów pierwszej i piątej kategorii.

d286xjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d286xjw