Trwa ładowanie...

Banaś. Afery ciąg dalszy. Nowe fakty dotyczące "znajomych" z mafii vatowskiej

Marian Banaś ma coraz więcej powodów do niepokoju. Bliski współpracownik szefa NIK ma postawione zarzuty wyłudzania VAT. Tym samym w sprawie tzw. Afery Banasia pojawia się coraz więcej wątków, które mogą potencjalnie obciążyć zainteresowanego.

Banaś. Afery ciąg dalszy. Nowe fakty dotyczące "znajomych" z mafii vatowskiejŹródło: East News
d3yl32i
d3yl32i

Marian Banaś. Afery ciąg dalszy. Nowe fakty dotyczące "znajomych" z mafii vatowskiej

Do Kancelarii Premiera od 2016 wpływały skargi na Arkadiusza B., jednego z bliskich współpracowników Mariana Banasia - napisała w poniedziałek "Rzeczpospolita". Dotyczyły one m.in. nadużywania stanowiska, czyli chociażby pobierania dodatkowych wynagrodzeń oraz zatrudniania własnych dzieci.

Oglądaj: Marian Banaś nie chce podać się do dymisji. Zaszkodził PiS w wyborach?

Dziennik ustalił również, że Arkadiusz B. jest absolwentem Wyższej Szkoły Wojsk Pancernych w Poznaniu, natomiast później miał służyć w jednostkach nadwiślańskich. Banaś pracował z nim w MF już za czasów pierwszego rządu PiS. B. był dyrektorem jednostki odpowiedzialnej za sprawy administracyjno-logistyczne. Odszedł z resortu w 2006 r. Krajowa Szkoła Skarbowości (KSS) szkoli urzędników KAS do walki z mafiami vatowskimi, optymalizacjami w CIT.

Marian Banaś. Afery ciąg dalszy. Nowe fakty dotyczące "znajomych" z mafii vatowskiej

Zgodnie z informacjami podanymi przez "Rz" Arkadiusz B. oraz Krzysztof B., dyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier Ministerstwa Finansów, w czasie kiedy pracowali w resorcie, mieli kierować grupą przestępczą, która poprzez sieć spółek, zarejestrowanych m. in. w Czechach, fikcyjnie handlowała sztuczną biżuterią oraz tarcicą i w ciągu blisko czterech lat wyłudziła 5 mln zł VAT (zarzuty ma łącznie 15 osób).

d3yl32i

Przypomnijmy, że Marian Banaś od listopada 2015 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i szefem Służby Celnej. W grudniu 2016 roku został powołany na stanowisko sekretarza stanu w resorcie oraz szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

CBA zakończyło już procedurę kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Ze znanych nam przecieków wynika, że nie wszystkie składniki majątku mają potwierdzenie w dochodach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yl32i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yl32i