Trwa ładowanie...
d39gwbt
d39gwbt

Bank Handlowy: Dopłata do BFG wz. z upadłością SBRzR Wołomin to ok. 66 mln zł

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Bank Handlowy w Warszawie szacuje, że obowiązkowa wpłata do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) przeznaczona na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Banku) wyniesie w jego przypadku ok. 66 mln zł, podała instytucja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39gwbt

"Powyższa wpłata będzie miała wpływ na zysk netto banku za IV kwartał 2015 roku i będzie stanowić koszt uzyskania przychodu" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zawiesiła z dniem 21 listopada 2015 r. działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SBRzR) oraz postanowiła wystąpić do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku spółdzielczego.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d39gwbt

Podziel się opinią

Share
d39gwbt
d39gwbt