Trwa ładowanie...
d2cmaio

Banki i SKOK-i będą miały dwa dni na przelewy podatkowe

17.7.Warszawa (PAP) - Banki i SKOK-i będą miały dwa, a nie pięć dni - jak obecnie - na przekazanie fiskusowi należności podatników - przewiduje nowelizacja prawa bankowego oraz...
Share
d2cmaio

17.7.Warszawa (PAP) - Banki i SKOK-i będą miały dwa, a nie pięć dni - jak obecnie - na przekazanie fiskusowi należności podatników - przewiduje nowelizacja prawa bankowego oraz ustawy o SKOK-ach. Parlament zakończył nad nią pracę, teraz trafi do prezydenta.

W czwartek Sejm głosował poprawki Senatu do nowelizacji. Miały wprowadzić zmiany redakcyjne i przepisy przejściowe, ale zostały przez posłów odrzucone.

Nowe regulacje, przygotowane przez posłów PO, dotyczą przelewów zobowiązań podatkowych i ceł. Zdaniem Ministerstwa Finansów, które poparło wprowadzenie zmian, środki te były przetrzymywane przez niektóre banki do pięciu dni. To mogło powodować przejściowe kłopoty z płynnością budżetu. Konieczna była więc nowelizacja ustaw.

Wnioskodawcy noweli uzasadniali, że przelewy w ramach jednego banku są realizowane natychmiast, a między bankami - tego samego dnia lub następnego. Dlatego bezzasadne jest utrzymywanie pięciodniowego terminu na przekazywanie należności publiczno-prawnych przez banki oraz SKOK-i. (PAP)

mmu/ bos/ mag/ jtt/

d2cmaio

Podziel się opinią

Share
d2cmaio
d2cmaio