Trwa ładowanie...
d353khq

Banki zainteresowane Powszechną SKOK w Knurowie mogą zgłaszać się do KNF do 5 IV

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)  postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Knurowie i oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji tej Kasy w terminie 14 dni od dnia publikacji komunikatu, tj. do dnia 5 kwietnia 2016 r. włącznie, podała Komisja.

Share
d353khq

"Komisja podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Knurowie przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok" -czytamy w komunikacie.

Komisja bada możliwość przejęcia Powszechnej SKOK przez bank.

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji Powszechnej SKOK, KNF oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej SKOK" - czytamy dalej.

Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF w terminie 14 dni od dnia publikacji komunikatu, tj. do dnia 5 kwietnia 2016 r. włącznie. Aby uzyskać informacje o sytuacji Powszechnej SKOK, zainteresowane banki mogą zwracać się do zarządcy komisarycznego, podano także.

(ISBnews)

d353khq

Podziel się opinią

Share
d353khq
d353khq