Trwa ładowanie...
d28oev0
finanse
13-02-2012 10:30

Barometr inwestycji ZPP w I kwartale 2012 wyniósł 45,98 pkt

...

d28oev0
d28oev0

13.02. Warszawa (PAP) - Barometr inwestycji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w I kwartale 2012 wyniósł 45,98 pkt w skali 1 - 100 pkt.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Dom Badawczy Maison począwszy od I kwartału 2012 uruchomiły projekt badawczy - Baromert Inwestycyjny ZPP. Badanie będzie prowadzone wśród reprezentatywnej pod względem ilości zatrudnianych pracowników, próby małych i średnich firm w Polsce (do 250 zatrudnionych). Barometr rynku pracy ZPP będzie publikowany co kwartał.

"Przedsiębiorcy się przyglądają. Z badania wynika, że na rynku panuje duża niepewność i pewien stan zawieszenia. Przedsiębiorcy z sektora MSP obserwują, co się dzieje i nie podejmują bardziej jednoznacznych decyzji w zakresie inwestycji, ale nie ulegają też panice i masowo nie rezygnują ze swoich wcześniejszych planów" - napisano w komentarzu.

"Warto zaznaczyć, że jak wynika z historii poprzednich cykli koniunkturalnych, sektor MSP pierwszy wyczuwa nadciągającą koniunkturę i pierwszy rusza do inwestycji. Podobnie jak pierwszy reaguje na nadciągający kryzys" - napisano.

Zdaniem ekspertów ZPP firmy w najbliższych miesiącach nie będą działały ofensywnie, nie ma jednak oznak paniki na rynku i wycofywania się z wcześniejszych planów.

"Przedsiębiorcy przyglądają się obecnej sytuacji i decyzje będą podejmować w zależności od rozwoju wydarzeń" - napisano w komentarzu. (PAP)

mak/ ana/

d28oev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28oev0